معرفی کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی یا سِـدِیشن

کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی یا سِـدِیشن | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی یا سِـدِیشن

کاشت دندان با بیهوشی کامل، سدیشن یا ایمپلنت دندان با بیهوشی و تحت آرامبخشی کامل، روشی نوین و جدید در دندانپزشکی است که مختص افرادی است که مبتلا به بیماری خاص بوده یا به دلیل ترس و اضطراب یا فوبیادنتال (ترس از دندانپزشکی) از رفتن به دندانپزشکی اجتناب می کنند. در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی یا سِـدِیشن را مورد بررسی قرار می دهیم.

بی حسی ایمپلنت دندان

بی حسی لثه و استخوان فک در کاشت ایمپلنت دندان روشی بوده که به راحتی لثه، استخوان فک و محل جراحی را بی حس می کند. این روش با روش بی حسی دندان متفاوت است. ممکن است هنگام کشیدن دندان، پر کردن دندان یا عصب کشی و مواردی از این دسته با تزریق مواد بی حسی در محل نادرست احساس درد داشته باشید اما در بی حسی استخوان فک و لثه این اتفاق نخواهد افتاد و با تزریق مقدار کمی از مواد بی حسی در محل کاشت دندان هیچ دردی احساس نخواهید کرد.  به طوری که اکثر مراجعه کنندگان که از درد ایمپلنت دندان ترس و اضطراب داشته اند؛ بعد از اتمام عمل جراحی از میزان سادگی و بی دردی عمل شگفت زده می شوند.

ایمپلنت با بیهوشی کامل

گرچه این روش به عنوان ایمپلنت دندان با بیهوشی نزد عموم شناخته شده است. اما باید بگوییم که این روش بیهوشی نیست و روشی کاملا جدید و متفاوت است تا از به‌وجود آمدن عوارض بیهوشی کامل جلوگیری کند. اغلب در بزرگسالان شاهد ترس از انجام درمان های دندانپزشکی مانند ترس از ایمپلنت دندان و جراحی لثه هستیم. این افراد اشخاصی هستند که ترس از ایمپلنت داشته و می گویند من از ایمپلنت دندان می ترسم.

خوشبختانه امروز با انجام روش های جدید مانند بیهوشی به راحتی درمان های دندانپزشکی قابل انجام می باشند.بهتر است هرچه زودتر نسبت به جای دندان از دست رفته اقدام کنید زیرا به مرور زمان دچار تحلیل استخوان فک می شوید و نیاز به جراحی های بیشتر مانند لیفت سینوس یا پیوند استخوان برای فرد الزامی می شود که در نتیجه به هزینه های ایمپلنت نیز اضافه می گردد. از یک دندان گرفته تا کل دندان ها را می توان با ایمپلنت با بیهوشی به طور کامل انجام داد و مانعی ندارد.

نحوه انجام ایمپلنت دندان با بیهوشی

ایمپلنت دندان با بیهوشی در مراکز و کلینک های مجاز کاشت دندان، در اولین قدم مستلزم داشتن یک پزشک متخصص بیهوشی با تجربه می باشد تا در کنار تیم دندانپزشکی کمک کند تا بیمار تحت آرامبخشی کامل به خواب مصنوعی برود. حتما با عوارض بیهوشی کامل آشنا هستید. همانطور که می‌دانید بیهوشی کامل برای افراد عوارض ناخوشایندی را به همراه دارد اما در روش سـدیشن این اتفاق نمی افتد. بیمار به خواب عمیق و مصنوعی می رود تا فرآیند جراحی بدون احساس هیچ گونه درد و ناراحتی انجام گیرد.

بی حسی، آرام بخش (سدیشن) و بیهوشی در دندانپزشکی | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

مزیت های کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی

ایمپلنت دندان با بیهوشی دارای مزیت های بسیار زیادی است که امروزه در بین مردم محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. در ادامه این مطلب مزایای روش کاشت دندان تحت بیهوشی کامل بدون هیچگونه ترس و نگرانی آورده شده است:

 • این درمان در تعداد جلسات کمتری انجام می شود.
 • ایمپلنت دندان با بیهوشی علاوه بر درمان می تواند جنبه زیبایی نیز داشته باشد و لبخندی زیبا و بدون نگرانی برای فرد ساخته شود.
 • بیمار دیگر اضطراب و نگرانی بابت درمان های دندانپزشکی ندارد. به همین علت راحت تر می تواند درمان دندان های خود را ادامه دهد.
 • به دلیل آرامشی که این روش دارد درمان ها به صورت مرتب تر و در جلسات معین انجام می شود درمان ممکن است در مدت زمان کوتاه تری پایان پذیرد.

کاشت ایمپلنت دیجیتال با بیهوشی

کاشت دندان دیجیتال در بیهوشی روشی جدید در دندانپزشکی بوده که بدون هیچ ترس و دغدغه ای بسیار راحت برای بیمار انجام می شود.  ایمپلنت دیجیتال با بیهوشی و سدیشن روشی رایج و محبوب برای مراجعه کنندگانی است که دندان های خود را از دست داده اند و با فوبیادنتال یا ترس از دندانپزشکی مواجه هستند. از جمله مهم ترین مزیت های کاشت دندان به روش دیجیتال تحت بیهوشی که می توان به آن ها اشاره کرد عبارتند از:

 • در این روش سیستم پیشگیری از درد تحت کنترل کامپیوتر روند درمان را بسیار آهسته اجرا می کند.
 • بیمار هیچ احساس هیچ دردی نخواد داشت.
 • در این روش در حین عمل کاشت دندان در بیهوشی، از هیچ ابزار ترسناکی برای جراحی استفاده نمی شود.
 • باعث ایجاد درد های ناراحت‌کننده پس از اتمام عمل وجود ندارد.
 • بلافاصله پس از بیهوشی، درمان کاشت دندان دیجیتال آغاز می شود.
 • این دستگاه باعث بی حسی در نواحی لب، گونه یا زبان نمی شود.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان

کاشت ایمپلنت فوری با بیهوشی

اگر جز افرادی هستید که از کشیدن دندان، جراحی لثه یا ایمپلنت دندان می ترسید بهتر است از روش ایمپلنت یک روزه با بیهوشی استفاده کنید. در این روش در جلسه اول از روکش موقت برای ایمپلنت استفاده می شود. مراحل ایمپلنت فوری با بیهوشی کام به قرار زیر است:

 • در این روش ابتدا توسط پزشک بیهوشی مراجعه کننده به طور کامل بیهوش شده و به خواب عمیق می رود.
 • پس از سدیشن و بیهوش شدن کامل متخصص ایمپلنت دندان مورد نظر را کشیده تا بقیه مراحل را انجام دهد.
 • سپس در این مرحله  بلافاصله پس از کشیدن دندان، جراحی کاشت ایمپلنت آغاز می شود.

کاشت ایمپلنت لیزری با بیهوشی

همانند سایز روش های کاشت دندان با بیهوشی، ایمپلنت لیزری تحت بیهوشی نیز قابل انجام می باشد. لیزر از تجهیزات پیشرفته دندانپزشکی مدرن می باشد. استفاده از لیزر مزایای فراوانی از جمله بدون درد بودن در دندانپزشکی دارد. این روش نیز طبق نظر پزشک مختص افرادی است که از درمان های دندانپزشکی نگرانی و ترس دارند و حاضر به تحمل درد نیستند.

توجه :

 • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
 • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

علل و علائم درد سقف دهان

نکاتی برای انتخاب مسواک مخصوص کامپوزیت

عوامل بوی بد دهان پس از نصب کامپوزیت

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ