نمونه درمان آسیب اعصاب تری ژمینال و فیشیال با لیزر

نمونه درمان آسیب اعصاب تری ژمینال و فیشیال با لیزر

درمان آسیب اعصاب تری ژمینال و فیشیال ناشی از تروما با لیزر PBM توسط دکتر حسین برجیان.

شرح کیس :

بیمار آقای جوانی بدون هیچگونه سابقه بیماری پزشکی از طبقه سوم یک ساختمان به ارتفاع 9/5 متر به پایین سقوط کرده بود. پس از اقدامات تثبیت کننده ی حیات و انواع جراحی های فک و صورت جهت در کنار هم قرار دادن. و پیچ کردن استخوان های شکسته ی جمجمه و صورت. به شاخه های V2 و V3 عصب تری ژمو (زوج 5 مغزی ) و عصب فاشیال (زوج 7 مغزی ) آسیب وارد شده بود. بیمار توانایی حس و حرکت نیمه ی راست صورت را از دست داده بود. بلافاصله پس از گزارش علائم آنستزی و ترخیص از بستری ، بیمار جهت ترمیم اعصاب آسیب دیده به مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی نجم ارجاع داده شد.

علائم به حدی شدید بود که علاوه بر از دست رفتن حس نیمی از صورت ، اعصاب حرکتی آن نیمه جهت حرکت لب ها و بستن چشمها نیز از کار افتاده بودند. پروتکل لیزر تراپی برای رژنریشن عصب تحت عنوان بایو مدولیشن PBM بلافاصله با دارو درمانی آغاز گشت. و پس از گذشت دو سیکل 12 جلسه ای با استفاده از پروتکل Dual یعنی با استفاده از دو طول موج 660 و 808 نانومتر ، به همراه درمان های فیزیوتراپی و نورفید بک ، VAS بیمار از 10 ( بی حسی و بی حرکتی مطلق ) به صفر (کاملا با حس و حرکت طبیعی ) رسید.

این درمان بدون هیچگونه بی حسی موضعی و یا مداخلات جراحی انجام شد. در انواع آسیب های عصبی شاخه های زوج 5 و 7 ناشی از تروماها ، تصادفات ، سقوط ها و سایر صدمات عصبی ناشی از جراحی های عقل و ایمپلنت و تزریق بی حسی های دندانپزشکی ، مورد استفاده قرار میگیرد.

مشاهده ویدیو در یوتیوب

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ