انواع پالاتال اکسپندرها کدام هستند؟

انواع پالاتال اکسپندرها کدام هستند؟| بهترین دندانپزشک اصفهان-بهترین جراح لثه اصفهان-بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

انواع پالاتال اکسپندرها کدام هستند؟

پالاتال اکسپندرها چیست؟

وجود ناهنجاری های فکی موجب می شود که افراد در زمان صحبت کردن و غذا خوردن دچار مشکلاتی شوند. وجود این ناهنجاری ها موجب می شود که ظاهر افراد زیبا به نظر نرسد و همین امر باعث ایجاد عدم اعتماد به نفس در کسانی که به این مشکل مبتلا هستند می گردد. امروز متخصصان ارتودنسی این امکان را به وجود آورده اند تا با استفاده از پالاتال اکسپندر این مشکلات را حل کنند. افرادی که به این ناهنجاری مبتلا هستند باید پیش از سن بلوغ از وسیع کننده کام استفاده کنند. به این دلیل که فک در این برهه زمانی به حد کافی رشد نکرده است. استفاده از این دستگاه باعث می شود که برخی از مشکلات مربوط به فک کودکان حل شود.

 

بسته به نیازهای خاص بیماران، انواع مختلفی از گسترش دهنده های کام وجود دارد.

برخی از رایج ترین انواع وسیع کننده های کام عبارتند از:

متحرک، سریع هایرکس، برخی از آن ها با کمک جراحی لثه قرار می گیرند. دسته ای از وسیع کننده ها وجود دارند که برای پشتیبانی از ایمپلنت دندان ها استفاده می شوند.

  • وسیع کننده متحرک

این نوع دستگاه اکسپندر پالاتال به صورت متحرک است. ظاهر آن شبیه به نگهدارنده ها است. معمولا برای ساخت این دستگاه از کروم استفاده می کنند. متخصصان ارتودنسی زمانی از این نوع دستگاه استفاده می کنند که تنها نیاز باشد کمی فک را گسترش دهند.

  • وسیع کننده کام سریع

وسیع کننده سریع کام در سقف افراد قرار می گیرد برای ثبات آن دستگاه را به دندان های بالایی آسیایی افراد متصل می کنند. یک پیچ کوچک در وسط این دستگاه وجود دارد که فرد استفاده کننده هر روز باید کمی آن را با یک کلید بازکننده کام مخصوص بچرخاند. با گذشت زمان، این کشش دو استخوان کام افراد را از هم جدا می کند و فک به مرور زمان پهن تر می شود. معمولا افراد بین سه تا شش ماه باید از این نوع دستگاه استفاده کنند.

  • وسیع کننده کام با کمک جراحی

معمولا از وسیع کننده های کام با کمک جراحی برای مواردی استفاده می شود که فرد ناهنجاری های متوسط تا شدید در فک خود دارد. در برخی موارد هم برای بزرگسالانی استفاده می شود که استخوان های صورتشان کاملاً رشد یافته است رفع مشکل سخت تر می باشد.

این دستگاه عملکردی شبیه به پالاتال اکسپندر سریع دارد و لازم است هر روز فعال شود تا فک افراد را گسترده تر کند.

انواع پالاتال اکسپندرها کدام هستند؟| بهترین دندانپزشک اصفهان-بهترین جراح لثه اصفهان-بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان

 

پالاتال اکسپندر با پشتیبانی از ایمپلنت دندان

معمولاً این نوع وسیع کننده کام را برای نوجوانان و بزرگسالان پیشنهاد می کنند، این نوع گشادکننده کام به جای دندان‌های شما، روی چهار ایمپلنت کوچک دندان فشاراعمال می‌کند. این روند به دستگاه اجازه می دهد تا مستقیماً به فک بالایی شما فشار وارد کند. برای انجام این کار لازم است به صورت همزمان تحت نظر متخصص ارتودنسی و جراح دهان و دندان باشید.

 


مطالعه بیشتر :

علت نامنظم شدن دندان های جلویی فک پایین

چند نکته در استفاده از وسیع کننده کام

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ