آشنایی با برندهای معروف لمینت دندان

آشنایی با برندهای معروف لمینت دندان | بهترین جراح لثه اصفهان

بررسی برندهای معروف لمینت دندان

شبیه تمام کالاهای پزشکی و غیرپزشکی دیگر، انواع برند لمینت دندان نیز در کلینیک‌های مختلف عرضه می‌شوند. علاوه بر موادی که در ساخت لمینت دندان استفاده می‌شوند، شرکت‌های سازنده لمینت‌های دندان، اعتبار و فناوری مورد استفاده آنها در تولید لمینت دندان حائز اهمیت است. در مطلب امروز سایت دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان برندهای معروف لمینت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

به یاد داشته باشید، هر کدام از این برندها و محصولات آن‌ها خواص و ویژگی‌های پزشکی خاص خود را دارند و برای استفاده از هر کدام از آن‌ها باید از مشاوره‌های دندانپزشک خود بهره بگیرید.

برند لیمنت دندان Empress & Emax

Empress & Emax جزء محبوب‌ترین برندها در تولیده مواد مورد استفاده در ساخت بهترین نوع لمینت دندان در دنیا هستند. Empress از جمله برندهای لمینت سرامیکی است که توسط شرکت Ivoclar Vivadent ساخته می‌شود. این برند، جزء انواع لمینت سرامیکی است که استحکام بسیار بالایی دارد. این نوع از لمینت سرامیکی شکل بسیار طبیعی به دندان‌های لمنیت‌ شده می‌دهد. Emax نیز ازجمله انواع لمینت‌های سرامیکی است که توسط همین شرکت اما با برندی دیگر تولید و عرضه می‌شود.

برند لمینت دندان MAC Veneers

این برند از لمینت دندان آمریکایی توسط شرکت MicroDental Laboratories ساخته می‌شود. مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع از لمینت‌ها، دوام طولانی و ظاهر طبیعی آن‌هاست. لمینت‌های MAC تفاوت خاصی با انواع لمینت‌های دیگر دارند، زیرا از پرسلن سرامیکی فشرده ساخته شده‌اند که دوبرابر محکم‌تر از انواع دیگر است.

مواد سرامیکی فشرده مورد استفاده برای ساخت لمینت‌های MAC تحت حرارت و فشار بالا شکل‌دهی می‌شوند. به همین دلیل، تراکم بالا، هم‌زمان با ضخامت و شفافیت زیاد، حاصل می‌شود. این نوع از روکش‌ها جزء بهترین نوع لمینت دندان در دنیای دندانپزشکی هستند.

کاربرد انواع لنز دندانی | بهترین ایمپلنت اصفهان

برند لمینت دندان DuraThin

لمینت دندان DURAthin از چینی ساخته شده است. این نوع لمینت، لایه‌های بسیار نازکی هستند که مستقیما به مینای دندان می‌چسپند. در فرایند نصب این لمینت‌ها نیاز به هیچ‌گونه دریل نیست و بیمار هر زمانی که بخواهد می‌تواند به راحتی لمینت را از دندان‌های خود جدا کند.

لمینت دندان DaVinci

لمینت داوینچی DaVinci که در آزمایشگاه داوینچی ساخته می‌شود، لایه‌های چینی نازک و طبیعی است که فرمی طبیعی و شفاف به دندان می‌دهد. این نوع نیز، جزء بهترین نوع لمینت دندان در دنیا هستند که توسط هنرمندان و افراد مشهور دنیا استفاده می‌شوند.

لمینت دندان Denmat

شرکت Denmat بسیار سرشناس است و سال‌هاست در صنعت تولید ایمپلنت و لمینت دندان فعالیت می‌کند. این نوع لمینت نیز از پرسلن ساخته‌ شده‌ است، اما نسبت به لمینت‌های چینی معمول یا انواع سرامیکی، بسیار نازک‌تر است.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان

لمینت دندان امریکایی Denmat

Dentmat یکی از خوش‌نام‌ترین شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات پزشکی در آمریکا است. لمینت دندان Denmat از انواع لمینت‌های سرامیکی است که ضخامت بسیار کم و شفافیت بالایی دارد. به دلیل ضخامت کم آن، دندانپزشک نیازی به تراش بخش‌های زیادی از دندان ندارد و لمینت به راحتی بر روی ناهمواری‌های کوچک مینای دندان محکم می‌شود.

لمینت دندان آمریکایی Cerec

دوام بالا و در حدود 10 تا 30 سال، این اصلی‌ترین ویژگی لمینت دندان آمریکایی Cerec است. لمینت‌های Cerec بیشتر برای درمان عیوب زیبایی دهان مانند شکاف‌ها و دندانه دندانه شدن‌های دندان‌ها کاربرد دارند. Cerec ترکیبی از زیرکونیوم، نوعی فلز سفید، و یک لایه چینی است تا زیبایی و دوام را در یک پکیج داشته باشد. نصب Cerec به دقت و ظرافت خاصی در زمان اجرا بر روی دندان نیاز دارد. به‌ویژه، در ساخت آن‌ها معمولا از پرینترهای سه‌بعدی برای افزایش دقت در شکل‌دهی استفاده می‌شود.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

علل و علائم انواع آبسه دندان

نکاتی برای انواع کشیدن دندان

مقایسه انواع لمینت دندان

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ