پیوند لثه و استخوان

پیوند لثه و استخوان | متخصص پیوند لثه و استخوان و جراحی لثه با لیزر و فلوشیپ تخصصی لیزر دندانپزشکی از دانشگاه جنوای ایتالیا هستند

معرفی پیوند لثه و استخوان

دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان مسترشیپ پیوند لثه و استخوان و جراحی لثه با لیزر و فلوشیپ تخصصی لیزر دندانپزشکی از دانشگاه جنوای ایتالیا هستند. ایشان دارای مدرک مسترشیپ دندانپزشکی زیبایی از دانشگاه نیویورک و همچنین مسترشیپ ایمپلنت از IGDA می باشند. وی مدرک جامع Comprehensive از انستیتو لیزر دندانپزشکی انگلستان اخذ نموده است. وی رزیدنت تخصصی اسبق رشته ی بیماری های دهان و فک و صورت بوده است.

انواع جراحی بدون خونریزی و بدون بخیه با لیزر مانند جراحی لثه (لیفت لثه/افزایش طول تاج/ CL ) ، فرنکتومی پیش از ارتودنسی و درمانهای لمینیت و زیبایی، وستیبولوپلاستی (جهت افزایش ثبات و گیر دندان مصنوعی و اوردنچر) ، بیوپسی ضایعات دهان ، جراحی توده های نسج نرم تحریکی موجود در زیر دست دندان مصنوعی (دنچر) قدیمی و همچنین ترمیم های زیبایی مانند بلیچینگ ( سفید کردن دندان ها ) کامپوزیت ونیر و لمینیت وبستن دیاستم ( بستن فاصله ی دندان ها ) و نیز جراحی کاشت دندان ( ایمپلنت ) افزون بر درمان های روتین دندانپزشکی مانند درمان ریشه ( عصب کشی ) ، پر کردن ( ترمیم ) دندانها و جرمگیری و پالیش دندانها با آخرین تکنولوژی روز دنیا توسط ایشان انجام می شود.

تصویر زیر یکی از نمونه های جراحی لثه افزایش طول تاج جهت لولینگ لثه پیش از درمانهای زیبایی می باشد.

پیوند لثه و استخوان

جهت مشاهده نمونه های بیشتر میتوانید به صفحه اینستاگرام(dr.hosseinborjian) و یا سایت لیزر دندانپزشکی دکتر برجیان به آدرس laserdentistry.ir بخش نمونه کار ها مراجعه کنید.

نشانه های بیماری لثه

بیماری لثه یک بیماری خاموش است. به این معنی که علائم همیشه در هر مرحله‌ای و تا زمانی که بیماری پیشرفت نکرده است، ظاهر نمی‌شوند. برخی از علائم هشدار دهنده بیماری بافت‌های اطراف دندان عبارتند از:

 • پس‌روی لثه
 • زخم‌های دهان
 • خونریزی به ویژه هنگام مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن
 • لثه‌های قرمز، متورم یا حساس
 • دندان‌های لق یا در حال جدا شدن
 • بوی بد مداوم دهان
 • تغییر در بایت

وقتی به عفونت لثه مشکوک هستید، متخصصان بیماری لثه می‌توانند سلامت دهان شما را ارزیابی کرده و درمان‌های مرتبط را انجام دهند.

درمان با پیوند لثه

برای موارد شدیدتر عقب رفتگی لثه دندان و بیماری های لثه ، دندانپزشک ممکن است پیوند لثه را برای ترمیم بافت آسیب دیده لثه و ترمیم دهان پیشنهاد کند. با پیوند لثه، بهترین جراح لثه اصفهان با جراحی بافت لثه بیمار یا بافت لثه آسیب دیده را برداشته و قسمت‌هایی از بافت لثه سالم و ظریف را در محل پیوند می‌زند تا نواحی تحت تأثیر را بازیابی کند.

ابتدا باید لثه‌های شما توسط یک پریودنتیست ارزیابی شود. اگر علائمی از التهاب لثه یا بیماری لثه فعال دارید، برای بازگرداندن سلامت لثه قبل از جراحی پیوند لثه به درمان نیاز خواهید داشت. به طور کلی، هرچه آسیب ناشی از عقب رفتگی لثه دندان شدیدتر باشد، دستیابی به پوشش کامل ریشه پس از جراحی پیوند لثه کمتر قابل پیش بینی است. پیوند لثه بسته به نیاز خاص شما چندین نوع مختلف دارد که در ادامه معرفی می کنیم.

پیوند لثه و استخوان | متخصص پیوند لثه و استخوان و جراحی لثه با لیزر و فلوشیپ تخصصی لیزر دندانپزشکی از دانشگاه جنوای ایتالیا هستند

تکنیک Chao Pin Hole

تکنیک Pin-hole یک گزینه درمانی با حداقل تهاجم ، سریع و مؤثر است، خصوصاً برای کسانی که از عقب رفتگی عمومی لثه رنج می‌برند. روش جراحی پین هول به دندانپزشک اجازه می‌دهد تا بافت لثه موجود شما را از طریق چند سوراخ کوچک به اندازه نوک مداد در بافت لثه موجود قرار دهد. سپس از مجموعه خاصی از ابزارها برای شل شدن و کشش بافت لثه استفاده می‌شود و اجازه می‌دهد تا به آرامی در محل خود قرار گیرد تا ریشه دندان شما پوشانده شود. فواید مرتبط با این تکنیک این است که هیچ اسکاپل، بخیه یا پیوند بافت دهنده وجود ندارد.

پیوند پدیکل

گرافت های پدیکل از بافت‌های نرم مجاور ناحیه عقب رفته پیوند زده می‌شوند و بر روی دندان آسیب دیده جابجا می‌شوند. بافت نرم تا حدی برش خورده است بنابراین در یک لبه متصل می‌شود و به صورت جانبی چرخانده و بر روی ریشه بیرون آمده محکم می‌شود. این روش فقط برای افرادی که ناحیه وسیعی از بافت لثه در نزدیکی دندان دچار عقب رفتگی شده است، امکان پذیر است.

پیوند بافت همبند

از پیوند بافت همبند ساب اپیتلیال برای درمان ریشه‌های دندان بیرون آمده در اثر عقب رفتگی لثه دندان، استفاده می‌شود. در طی این روش جراحی لثه، یک برش کیسه ای کوچک در سقف دهان شما ایجاد می‌شود، بنابراین می‌توان لایه بافت همبند زیر لایه اپیتلیال بالایی را برداشت. سپس این بافت پیوندی منتقل شده و در جای خود در اطراف دندان در محل ایمن قرار می‌گیرد.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان مسترشیپ پیوند لثه و استخوان

پیوند لثه آزاد

از پیوند لثه آزاد در مناطق مشکل دار که با کمبود بافت کراتینه شده و عقب رفتگی لثه همراه هستند استفاده می‌شود. برای گرافت های آزاد لثه ای نیز از بافت سقف دهان استفاده می‌شود، اما به جای ایجاد فلپ، یک تکه کوچک از بافت مستقیماً از لایه خارجی سقف دهان (اپیتلیوم) برداشته می‌شود و این تکه برای پوشاندن دندان درگیر و منطقه تحت درمان استفاده می‌شود. اگر بافت لثه شما کاملا نازک باشد، ممکن است این روش جراحی لثه توصیه شود، زیرا پیوند می‌تواند به طور مؤثر به ایجاد یک منطقه مناسب از لثه متصل شده و به پوشش ریشه‌های در معرض کمک کند.

پیوند استخوان چیست؟

افرادی که سالهاست دندان خود را کشیده اند استخوان نازک و تحلیل رفته دارند.و استخوانشان تحلیل رفته،بستر مناسبی برای ایمپلنت ندارند.زیرا باید یک پیچ (ایمپلنت ) داخل استخوان گذاشته شود.و استخوان نازک و ضعیف و تحلیل رفته جایی برای یک ایمپلنت ندارد. چاره ی کار « پیوند استخوان » است که با پودر استخوان و غشای قلب حیوانی انجام می شود. جراحی سینوس لیفت وضعیت مشابهی دارد و سالها پس از کشیدن دندان ، جهت کاشت ایمپلنت ، معمولا نیاز به سینوس لیفت است. در این موارد با کیفیت ترین متریال و متد و حتی تکنولوژی روز مانند « پیزوسرجری » استفاده می کنیم.

عمل لیفت سینوس

نوعی پیوند استخوان پیش از جراحی کاشت ایمپلنت دندان است که در طی آن مواد پیوندی به کف حفره سینوسی اضافه می شود تا ارتفاع استخوان فک بالا در محل کاشت ایمپلنت افزایش یابد و ایمپلنت وارد فضای سینوسی نشود. دکتر حسین برجیان مسترشیپ پیوند لثه و استخوان از با کیفیت ترین متریال و متد و حتی تکنولوژی روز مانند « پیزوسرجری » استفاده می کنند.

لیفت سینوس باز

عمل جراحی لیفت سینوس باز که روش کلاسیک این درمان محسوب می شود، رایجترین نوع لیفت سینوس است. تمامی این فرآیند تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی صورت می گیرد. جراح پس از برش لثه و سوراخ کردن محل کاشت ایمپلنت، با ابزار جراحی مخصوصی با دقت غشای کف سینوس را بالا رانده و مواد پیوندی را به این حفره اضافه می کند. این کار باید با دقت زیادی صورت بگیرد تا غشاء صدمه نبیند. پس از پر کردن سوراخ، باید با بخیه زخم بسته شود.

پس از جراحی لیفت سینوس، ۴ تا ۶ ماه منتظر می مانید تا بافت استخوانی کامل محکم شود. سپس میتوانید ایمپلنت دندان بگذارید. روش جراحی لیفت سینوس باز در بسیاری از شرایط تنها روش افزایش حجم استخوان فک بالاست.

لیفت سینوس بسته

تکنیک بسته در لیفت سینوس کمتر آسیب وارد می کند چرا که نیازی به ایجاد برش خاصی در لثه نیست. در این عمل همه دستکاری ها از طریق سوراخی که برای نصب ایمپلنت در نظر گرفته شده است، صورت می گیرد. با کمک ابزارهای جراحی مخصوصی، غشای کف سینوس بالا کشیده می شود و بالشتک بادی در داخل آن ایجاد می شود تا از پارگی غشاء جلوگیری کرده و سپس حفره با مواد استخوانی پر می شود.

لیفت سینوس بسته زمانی قابل انجام است که حجم اولیه استخوان ۳ تا ۴ میلی متر باشد. سپس ایمپلنت جایگذاری می شود (بلافاصله پس از افزودن پیوند استخوان). در روش بسته بر خلاف روش باز، کبودی و ورم زیادی بر جای نمی ماند و دوره نقاهت پس از عمل بسیار سریعتر و ساده تر است.

اطلاعات تماس با دکتر حسین برجیان دندانپزشک اصفهان

دکتر حسین برجیان مسترشیپ پیوند لثه و استخوان در کلینیک24

دکتر حسین برجیان مسترشیپ پیوند لثه و استخوان در دکتر آف

نظر در"پیوند لثه و استخوان"

 1. الناز صادقی

  بهترین دندانپزشکی که در اصفهان دیدم دکتر حسین برجیان هستند. نتیجه جراحی لثه که برایم انجام دادند عالی بود. خدا حفظشان کند.

 2. الهه اسلامی

  از بوی بد دهانم با اینکه بهداشت دهان و دندان را رعایت میکردم اذیت بودم به مطب دکتر برجیان رفتم و ایشان تشخیص دادند در اثر بیماری لثه است و درمان را شروع کردند.
  در حال حاضر کاملا درمان شدم و برگشت بوی دهان هم نداشتم.

 3. مجید عزت الهی

  بقدری دیر اقدام کردم برای درمان بیماری لثه ام که لثه هام تحلیل رفته بودند و نظر اقای دکتر برجیان این بود که باید پیوند لثه انجام دهم و خودشون برایم جراحی و پیوند لثه کردند. واقعا دستشون خیلی عالیه و همیشه دعاشون میکنم

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ