بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان

بلیچینگ دندان|بهترین دندانپزشک اصفهان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان

دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان ، فلوشیپ تخصصی لیزر دندانپزشکی از ایتالیا، مسترشیپ زیبایی دندان از آمریکا، متخصص درمان های زیبایی دندان و اصلاح طرح لبخند، درمان ریشه ( عصب کشی)، بهترین جراح لثه با لیزر و جراح ایمپلنت دندان (کاشت دندان) در مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی نجم آماده خدمت رسانی و درمان شما هموطنان عزیز می باشد.

روش های ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان به سه روش یک مرحله ای، دو مرحله ای و دندانی انجام می پزیرد که در ادامه همراه با دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان به معرفی و نحوه انجام هر یک از ایمپلنت ها می پردازیم.

ایمپلنت یک مرحله ای: (Non submerged)

در بعضی موارد بعد از کشیدن دندان ممکن است لثه همپوشانی کافی نداشته باشد و پزشک مجبور شود از روش حد لثه (nonsubmerged ) استفاده نماید به گونه ای که ایمپلنت دندانی در استخوان فک قرار داده می شود و قطعه موقتی برون فکی ایمپلنت دندانی از لثه خارج است و لثه بدور ایمپلنت دندانی در همان مرحله اول جراحی بخیه زده می شود و نیاز به جراحی مرحله دوم و کنار زدن بافت نرم لثه نیست. پس از ۲ ماه جهت ایمپلنت های دندانی فک پایین و ۳ ماه جهت ایمپلنت های دندانی کاشته شده در فک بالا،‌ قالبگیری جهت ساخت روکش اصلی شروع می شود. معمولا در اغلب بیماران این روش قابل اجرا می باشد.

انواع روش های ایمپلنت دندان چیست؟ | بهترین ایمپلنت اصفهان

ایمپلنت دو مرحله ای (Submerged)

از خوبی های این نوع ایمپلنت غیر قابل دسترس بودن ایمپلنت دندانی در فضای داخل دهانی می باشد. که ممکن است در معرض آلودگی های محیطی قرار بگیرند. روش انجام این ایمپلنت بدین گونه که ایمپلنت دندانی در استخوان فک دهان قرار داده می شوند. و لثه روی آن بخیه زده می شود. لذا بعد از جراحی، ایمپلنت دندانی داخل دهان قابل مشاهده نخواهد بود. در این حالت ایمپلنت ها زیر لثه قرار دارند تا تحت هیچ نوع فشاری قرار نگیرند. پس از حدود ۲ ماه جهت ایمپلنت های دندانی فک پایین و ۳ ماه جهت ایمپلنت های دندانی کاشته شده در فک بالا، لثه بطور محدود دوباره از محل ایمپلنت دندانی کنار زده خواهد شد.

با قرار دادن قطعه موقتی ایمپلنت دندانی که همچون پیچ است. سر ایمپلنت دندانی از لثه خارج می شود و قابل دیدن است. یک الی دو هفته جهت بهبود و ترمیم دوباره لثه به دور از قطعه ایمپلنتی که از لثه خارج شده است، مورد نیاز است. درمرحله بعدی قالبگیری جهت ساخت روکش متصل به ایمپلنت دندانی انجام می شود. به منظور حفظ ظاهر زیبایی بیمار معمولا در صورت نیاز یک پروتز موقت دندان متحرک که شب ها باید از دهان خارج شود به بیمار ارائه می شود. در این روش زیبایی بیشتر تامین شده و پروتز ساخته شده نهایی در زیر لثه قرار خواهد گرفت.

ایمپلنت Immediate Loading

در این روش ایمپلنت همزمان با جراحی قرار دادن ایمپلنت دندانی، تاج آن نیز ساخته و روی ایمپلنت دندانی قرار داده می شود. این روش بیشتر برای دندان های جلو کاربرد دارد تا بیمار در فاصله ی ۲ – ۳ ماه دوره ی ترمیم، بدون دندان نباشد البته نکته مهمی که باید آن را بگوییم این است که این تاج به صورت موقت است و دندان اصلی در مراحل بعد تحویل بیمار داده می شود. حسن این روش این است که در یک جلسه هم جراحی خارج کردن دندان و یا ریشه انجام میگیرد و هم در صورت لزوم استخوان ناحیه ترمیم می شود.

مزایهای انجام ایمپلنت دندان

برای ایمپلنت دندان چندین مزیت را می توان برشمرد که عبارتند از:

عمل کردن مانند دندان های طبیعی

یکی از بزرگترین مزایای ایمپلنت این است که قدرت جویدن را به طور کامل باز می گرداند. اکثر بیماران نمی توانند تفاوت بین دندان طبیعی خود و دندان ایمپلنت را تشخیص دهند. این افراد می توانند کاملاً عادی با آن غذا بخورند و همچنین می توانند به طور معمول مسواک بزنند و نخ دندان بکشند.

ماندگاری و دوام تا آخر عمر

در حالی که یک پل دندانی ممکن است تنها حدود 10 سال یا بیشتر دوام بیاورد، ایمپلنت های دندانی می توانند یک عمر دوام بیاورند. این ایمپلنت از تیتانیوم ساخته شده و با استخوان فک ادغام می شود. این ساخته بشر زیست سازگار است، به این معنی که غیر سمی است و توسط بدن دفع نمی شود. از مهمترین مزایای ایمپلنت این است که در مجموع یک دندان جایگزین قدرتمند می سازد. متریال و مواد مورد استفاده در کلینیک لیزر دندانپشکی نجم که توسط دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان برای مراجعین محترم استفاده میگردد از بهترین برندهای استاندارد و روز دنیا استفاده می شود.

بررسی گزینه های کاشت دندان | بهترین جراح لثه اصفهان

جلوگیری از تحلیل استخوان

در جایی که دندان وجود ندارد، استخوان فک در فضای خالی به دلیل عدم تحریک خراب می شود. اگر در سال اول از دست دادن دندان هیچ ایمپلنتی قرار نگیرد، آن ناحیه استخوان 25 درصد حجم خود را از دست می دهد و تحلیل استخوان در طول سال ها ادامه می یابد. دندان مصنوعی تکه ای حتی می توانند از دست دادن استخوان را تسریع کنند زیرا اغلب شل می شوند و سپس به برجستگی استخوانی می مالند و به تدریج آن را از بین می برند. از آنجایی که از مزایای ایمپلنت جایگزینی ریشه و دندان بوده و جویدن به حالت عادی باز می گردد،ایمپلنت تحریک لازم برای رشد طبیعی استخوان را فراهم می کند.

ثابت نگهداشتن دندان های مجاور

فضای خالی دندان از دست رفته می تواند باعث شود که دندان های مجاور به صورت کج به سمت شکاف جابجا شوند. این کار دندان‌های شما را از موقعیت خارج می‌کند و می‌تواند روی گاز گرفتن، توانایی جویدن و ظاهر شما تأثیر بگذارد. دندان کج می تواند باعث ایجاد تداخل شود که جایگزینی دندان را بعداً دشوار می کند. یک دندان نیش ضعیف همچنین می تواند منجر به مشکلاتی در TMJ (مفصل گیجگاهی فکی) شود و ممکن است منجر به درد و سردرد شود. از مزایای ایمپلنت ممانعت از کج شدن دندانهای مجاورش است.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان 

کمک به رهایی از بیماری لثه

شکاف دندان از دست رفته می تواند به عنوان یک تله برای غذا و باکتری عمل کند و منجر به بیماری لثه شود.

جلوگیری از افتادگی صورت و پیری زودرس

افتادگی صورت می تواند یک اثر ناخواسته تحلیل استخوان ناشی از از دست دادن دندان باشد. اینجاست که یک سوم پایینی صورت شروع به جمع شدن می کند و به تدریج فاصله بین نوک بینی و چانه بسته می شود. تغییرات می تواند شامل چین و چروک های بیش از حد اطراف دهان، نازک شدن لب ها و چانه نوک تیزتر باشد که باعث می شود فرد بسیار مسن تر از سن واقعی خود به نظر برسد. از مزایای ایمپلنت جلوگیری از پیر شدن ظاهر است .

گواهی شرکت در کنگره ی سراسری ایمپلنتهای دندانی، همایش سراسری ایمپلنت های دندانی (باید ها و نباید ها)

جناب آقای دکتر حسین برجیان

به پاس قدردانی از حضور صمیمانه شما در همایش سراسری ایمپلنت های دندانی (باید ها و نباید ها)  که در بهمن ۱۳۹۲ در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار گردیده، این تقدیرنامه حضورتان اهدا میگردد.

National Congress of Dental Implants, 24-31 January 2014 ISFAHAN-IRAN

کنگره ی سراسری ایمپلنتهای دندانی

 


راه های ارتباطی با مرکز تخصصی دندانپزشکی نجم

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ