روش های درمانی سنگ لوزه

روش های درمانی سنگ لوزه | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی روش های درمانی سنگ لوزه

اگر سنگ لوزه را با چشم میبینید می توانید خودتان با راه های زیر آن را از بین ببرید ولی اگر بسیار ریز است و در لوزه مخفی شده باید حتما به پزشک مراجعه کنید تا با راه های تخصصی آن را درمان کند. در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهان روش های درمانی سنگ لوزه را بررسی خواهیم کرد.

مسواک زدن

می توانید علاوه بر گوش پاک کن از مسواک نیز استفاده نمایید. اگر مسواک برقی دارید این کار بهتر انجام می شود زیرا لرزش مسواک برقی باعث دفع بهتر سنگ های انتهای گلو می شود.

مطلب پیشنهادی : کاربردهای کف بندی یا بیس و لاینر

مصرف دهانشویه

همان طور که در قسمت های قبلی این مطلب گفته شده است استفاده از دهانشویه غیر الکلی نیز یکی از روش های درمان است، زیرا در دهانشویه ماده ای به نام ستیل پیریدینیوم کلراید و کلرهگزین وجود دارد تا بوی بد دهان را از بین ببرد و به دفع سنگ در انتهای لوزه کمک کند.

قرقره آب نمک

در یک فنجان آب گرم نصف قاشق چایخوری نمک را حل کنید و در دهان و انتهای گلو به مدت ۱۰ ثانیه قرقره کنید. خاصیت ضد باکتریال آن نمک باعث از بین رفتن سنگ لوزه می شود.

علل تشکیل سنگ لوزه | بهترین دندانپزشک اصفهان

استفاده از گوش پاک کن :

زمانی که محل تشکیل سنگ لوزه را پیدا کردید می توانید از یک گوش پاک کن استریل شده، آن را تکان دهید تا از محل جدا شود. مراقب باشید که فشاری به سنگ لوزه وارد نکنید زیرا منجربه تحریک و درد می شود.

مصرف سرکه سیب :

سرکه سیب باعث تجزیه ذرات سنگ می شود. می توانید در یک فنجان آب گرم، یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را حل کنید و سه مرتبه در روز قرقره کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهان

اقدامات پیشگیرانه در تشکیل سنگ لوزه

  • یکی از این اقدامات، نوشیدن آب به میزان زیاد می باشد. اگر سعی کنید در طول روز حدود نه لیوان آب بنوشید به پیشگیری از این بیماری کمک بزرگی کرده اید.
  • علاوه بر آن که استفاده از دهانشویه برای درمان سنگ لوزه نیز راه حل موثری می باشد، به دلیل آنکه در دهانشویه، ماده ای وجود دارد که از عفونت و باکتری در دهان جلوگیری می کند.
  • نکشیدن سیگار چه به طور تفریحی و یا دائم نیز یکی از راه های پیشگیری می باشد.
  • ضمن آن که مصرف نوشابه و یا آب میوه های گازدار را نباید دست کم گرفت.
  • برخی از لبنیات ها با درصد زیادی از مواد نگهدارنده، تولید می شوند که مصرف کم آن از مبتلا شدن به این بیماری نادر جلوگیری می کند.
  • با این حال اگر نشانه های آلرژی در شما پیدا شد و یا سینوس شما دچار چرک شدید شد، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید تا در اقدام به جلوگیری از این بیماری کمک بزرگی به خود کنید.
  • یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه در تشکیل سنگ لوزه، زدن مسواک به موقع و به دفعات می باشد.

راه های ارتباطی با مرکز تخصصی دندانپزشکی نجم

توجه :

  • صحت علمی مطلب منتشر شده فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ