مزایای دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

مزایای دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی مزایای دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت یک ست مصنوعی دندانی است که توسط ایمپلنت دندان پشتیبانی می شود. ایمپلنت هایی که از پروتز پشتیبانی می کنند به عنوان محل اباتمنت شناخته می شوند. این یک گزینه دندانپزشکی ترمیمی برای دندان های از دست رفته است. در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان مزایای دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت را مورد بررسی قرار می دهیم.

دندان مصنوعی برپایه ایمپلنت بسیاری از مسائل و چالش‌های دندان مصنوعی سنتی را برطرف می‌کنند. آنها در حین غذا خوردن یا صحبت کردن حرکت نمی‌کنند و ایمپلنت‌های دندانی تنها شکل جایگزینی دندان هستند که رشد استخوان را تحریک می‌کنند، نه اینکه فک را آتروفی کند. ایمپلنت یک پیچ تیتانیومی است که جایگزین ریشه دندان می شود. ایمپلنت‌ها مستقیماً در استخوان فک قرار می‌گیرند و پایه‌ای بسیار پایدار را برای یک تاج یا یک ست دندان مصنوعی کامل فراهم می‌کنند.

خود دندان مصنوعی از اکریلیک ساخته شده است. با این حال، به جای شناور شدن روی لثه، دندان های ساخته شده با استفاده از سیستم چفت کننده روی ایمپلنت ها قلاب می شود. در نتیجه، پروتز دقیقاً مانند دندان های معمولی عمل می کند و در حین غذا خوردن یا صحبت کردن حرکت نمی کند.

روش‌های نصب دندان مصنوعی برپایه ایمپلنت

پروتزهای دارای ایمپلنت بسته به ترجیحات شما می توانند متحرک یا دائمی باشند. در پایین به توضیح هر کدام از این روش‌ها پرداخته شده است.

متحرک:

پروتزهای متحرک به ایمپلنت‌های معمولی دندان، مینی ایمپلنت‌ها یا میله‌ای که به ایمپلنت‌ها متصل است می‌چسبند. آنها را می توان به راحتی برای تمیز کردن در شب یا بعد از غذا جدا کرد.

غیر متحرک:

این دندان مصنوعی به طور دائم به ایمپلنت متصل می شود. شما می توانید آنها را با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن درست مانند دندان های معمولی تمیز کنید. اگرچه دائمی هستند، اما در صورت لزوم می توانند توسط دندانپزشک برداشته شوند، بدون اینکه به ایمپلنت آسیبی وارد شود.

همچنین جهت آشنایی با روش های جدید برای کاشت ایمپلنت به صفحه انواع روش های کاشت ایمپلنت دندان مراجعه فرمایید.

مقایسه ایمپلنت دندان و دندان مصنوعی | بهترین دندانپزشک اصفهان

مزایای دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت ثابت

پروتز ثابت هم از نظر عملکردی و هم از نظر زیبایی، مزایایی دارد و ممکن است در مقایسه با گزینه‌های درمانی جایگزین مانند پروتز کامل یا اوردنچر ایمپلنت، کاملاً مشابه دندان طبیعی خود بیمار در نظر گرفته شود. در یک پروتز ثابت به طور قابل توجهی احساس راحتی می‌شود و از آنجایی که نیازی به حمایت مخاطی نیست، بیماران می توانند با نیروی بیشتری بجوند و طیف وسیع تری از غذاها را بخورند.

پروتزهای ثابت به دلیل انطباق با نیروهای بیشتر جویدن منجر به افزایش استخوان خلفی فک پایین می شود در حالی که اوردنچر لولایی منجر به از دست دادن استخوان در نواحی خلفی می شود. بیماران افزایش اعتماد اجتماعی را در نتیجه گزارش کردند و نمرات رضایت از کیفیت زندگی گزارش شده با پروتز دندان مصنوعی برپایه ایمپلنت ثابت بالاترین میزان است.

در تمام پروتزهای ثابت، کانتور باید به دقت شکل داده شود تا امکان دسترسی به بهداشت دهان فراهم شود، زیرا این پروتزها نمی توانند توسط بیمار برای تمیز کردن خارج شوند. هنگامی که یک پروتز ثابت به مخاط دهان نزدیک است، سطح پروتز باید صاف و بسیار صیقلی باشد.

مزایای دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

دندانپزشکی امروزی از ترمیم های دندانی نوآورانه مانند پروتزها برای کمک به بیماران برای بازیابی دندان های از دست رفته خود یا درمان ساختارهای دندانی آسیب دیده و رو به زوال استفاده می کند.

مانند دندان های طبیعی است

مانند دندان های طبیعی عمل می کند هم مواد رزین و هم مواد سرامیکی که برای پروتز دندان استفاده می شود را می توان به گونه ای سفارشی کرد که شبیه دندان های طبیعی شما باشد. این پروتزهای دندانی از جنس رزین و سرامیکی به ایمپلنت‌های دندانی متصل می‌شوند و باعث پایداری و استحکام بیشتر آن می‌شوند. بنابراین، این پروتزهای دندانی نیز مانند دندان های طبیعی عمل می کنند.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

جویدن راحت تر

یک پروتز دندان مصنوعی برپایه ایمپلنت می تواند به شما کمک کند غذا را بجوید و بهتر غذا بخورید زیرا آنها به طور ایمن به ایمپلنت های دندانی متصل هستند. این پروتزهای دندانی همچنین می توانند به شما کمک کنند راحت صحبت کنید و لبخند بزنید. عزت نفس را افزایش می دهد. استفاده از پروتز با ایمپلنت می تواند عزت نفس شما را افزایش دهد زیرا این نوع پروتز دندان در جای خود باقی می ماند. آنها به طور ایمن به محل های اباتمنت که پروتز را در جای خود نگه می دارند متصل می شوند.

عدم نیاز به چسب

پروتزهای تحت حمایت ایمپلنت بدون نیاز به چسب در جای خود باقی می مانند. همانطور که آنها با ساختار دهان شما ترکیب می شوند، مانند دندان های طبیعی به نظر می رسند و عمل می کنند. بنابراین، به شما کمک می کند هنگام لبخند زدن، غذا خوردن و صحبت کردن، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

مزایای دیگر عبارتند از بهبود سلامت دهان، مراقبت آسانتر از دهان، دوام و کارایی هزینه.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

بررسی حقیقت سرطان زا بودن ایمپلنت دندان

کاربرد انواع بریج های دندانی

علل و درمان درد بعد از عصب کشی

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ