نکات مراقبتی بعد از جراحی ریشه باقی مانده در لثه

نکات مراقبتی بعد از جراحی ریشه باقی مانده در لثه | بهترین جراح لثه اصفهان

بررسی نکات مراقبتی بعد از جراحی ریشه باقی مانده در لثه

در مطلب امروز سایت دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان نکات مراقبتی بعد از جراحی ریشه باقی مانده در لثه را مورد بررسی قرار می دهیم. بعد از انجام هر روش درمانی لازم است مراقبت هایی انجام بگیرد تا دهان و دندان سریعتر بهبود پیدا کند. پس از جراحی ریشه باقی مانده در لثه لازم است که مواردی رعایت شود. مواردی را که پزشک پس از انجام جراحی به شما توصیه می کند را حتما انجام دهید تا هر چه زودتر سلامت خود را به دست بیاورید.

این موارد شامل:

 • پس از جراحی از انجام فعالیت های بیش از اندازه خودداری نمایید.
 • لازم است در چند روز نخست غذاهای سرد و نرم را میل کنید. با بهبود شرایط دهان می توانید به شکل معمول به خوردن غذاهای گرم و جامد نیز بپردازید.
 • دقت داشته باشید تا محل جراحی دچار تحریک نشود.
 • منتظر باشید که دوره نقاهت و بهبودی به شکل طبیعی طی شود.
 • توصیه می شود افراد سیگاری در 48 ساعت اولیه پس از جراحی دندان از استعمال آن اجتناب کنند. به این دلیل که استعمال دخانیات موجب لخته شدن و تاخیر در روند بهبودی می شود.
 • بعد از گذشت یک شبانه روز موضع جراحی شده در دهان را به وسیله محلول آب نمک ضد عفونی کنید.
 • افرادی که احساس درد و ناراحتی دارند می توانند از داروهای تسکین دهنده درد مانند ایپوبروفن استفاده کنند تا به این ترتیب درد جراحی باقی مانده ریشه در لثه را کاهش دهند.
 • در ساعات اولیه پس از جراحی دقت داشته باشید که گاز استریل را از روی موضع چراحی برندارید با فشار دادن آن می توانید از خونریزی جلوگیری کنید.
 • در صورت تورم برای رفع آن می توانید بر روی صورت خود کیسه های یخ بگذارید. پس از اینکه تورم از بین رفت توصیه می شود از کمپرس گرم استفاده کنید.

خطرات و عوارض باقی ماندن ریشه در لثه | بهترین جراح لثه اصفهان

طول دوره بهبودی پس از کشیدن دندان

شما می توانید پس از کشیدن دندان فعالیت های روزانه خود را بدون هیچ مشکلی انجام دهید و نیازی نیست چند روز استراحت کرده و دست از کار بکشید. اما در برخی موارد ممکن است دندان دچار شکستگی شود و ریشه در لثه باقی بماند که در این موارد همانطور که قبلا اشاره کردیم نیاز به جراحی است. در این شرایط امکان دارد مدت زمان بهبودی بیشتر به طول بیانجامد.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان

هر اندازه کشیدن یا جراحی دندان دشوارتر باشد میزان جراحتی که ایجاد می شود بیشتر است. افراد در این مواقع پس از رفع بی حسی درد زیادی را تجربه می کنند. افرادی که تا به حال کشیدن دندان ساده را تجربه کرده اند می دانند که دوران بهبودی در این شرایط نهایتا دو روز است. پس از گذشت دو روز احساس ناراحتی از بین خواهد رفت و افراد می توانند با خیال آسوده به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.

اما استخراج ریشه باقی مانده در لثه نیازمند جراحی است. به دلیل برشی که بر روی لثه ایجاد می شود دوران بهبودی کمی طولانی تر می شود و در مدت 72 ساعت اولیه توصیه می شود که از فعالیت های بیش از اندازه جلوگیری شود. البته فراموش نکنید که این مسئله به سیستم دفاعی بدن افراد نیز بستگی دارد. افرادی که قادر به انجام فعالیت های روزانه پس از جراحی هستند می توانند با اطلاع پزشک در محیط کاری حضور پیدا کنند. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که در هر شرایطی مصرف داروهای مسکن می تواند در رفع درد حاصل از چراحی دندان تاثیرگذار باشد.

توجه :

 • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
 • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

نکاتی برای کاشت ایمپلنت ساب پروستئال

بیماری های بی توجهی به سلامت دهان و دندان

تاثیر بیماری های دهان و دندان بر کبد

نظر در"نکات مراقبتی بعد از جراحی ریشه باقی مانده در لثه"

 1. وکیلی

  دندان عقلم کشیدم و با اینکه به اصطلاح فک جوش بود دندان هام ولی دندان عقلم صحیح و سالم کشیدند و مشکلی برام پیش نیومد

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ