جدا شدن پرشدگی دندان

جدا شدن پرشدگی دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان-بهترین جراح لثه اصفهان-بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

جدا شدن پرشدگی دندان

در صورت جدا شدن پرشدگی دندان باید چه کاری انجام دهیم؟

تنها کسی که می داند در هنگام خالی شدن دندان های پر شده چه عکس العملی از خود نشان دهد دندانپزشک است. بنابراین زمانی که با این مشکل مواجه شدید خیلی سریع به دندانپزشک مراجعه نمایید. درست است که این مشکل در دسته مشکلات اورژانسی قرار نمی گیرد. اما خالی شدن یک دندان پرشده موجب می شود که بافت های عصبی درون دندان در معرض محیط دندان قرار بگیرند. این مشکل خود به خود بهبود نخواهد یافت.

 

در این موقعیت فرد باید به شکل مکرر دهان خود را با آب و نمک شستشو دهد تا مطمئن شود که هیچ تکه ای از دندان آسیب دیده در دهان او باقی نمانده است. چنانچه به این امر توجه نشود امکان دارد تکه ای از دندان در بخشی از دندان که خالی مانده است گیر کرده باشد.

 

در مدت زمانی که منتظر هستید تا دندانپزشک پرشدگی دندان شما را تعویض و ترمیم کند می توانید برای محافظت از دندان های خود دستورالعمل هایی را انجام دهید.

 

  • از یک پرشدگی موقتی استفاده کنید.

می توانید با مراجعه به داروخانه ها از مواد پرکننده موقت دندان یا موم دندان را خریداری کنید. در مدت زمانی که منتظر نوبت دندانپرشکی هستید از این مواد برای پرکردن موقتی دندان هایتان استفاده کنید. استفاده از این ماده به شکل موثر برای مدتی کوتاهی می تواند از دندان های شما محافظت نماید اما دقت داشته باشید که استفاده بیشتر از یک هفته مجاز نمی باشد.

 

  • از جویدن غذا با دندان آسیب دیده خودداری کنید.

فراموش نکنید که قرار گرفتن بایت اعصاب بدون پوشش دندان ها می تواند درد زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد. همچنین آسیب های جدی را به دنبال داشته باشد.

 

  • کاهش درد با استفاده از داروهای بدون نسخه

در صورت بروز درد می توانید از داروهای مسکن مانند ایپوبروفن استفاده کنید. استفاده از کمپرس سرد در قسمت خارج از دندان نیز موجب می شود دندان های آسیب دیده بهبود پیدا کنند.

 

درمان از بین رفتن پرشدگی دندان

زمانی که دندان پر شده شما آسیب ببیند دندانپرشک دندان معیوب را تحت معاینه و عکسبرداری قرار می دهد. در صورتی که از قبل عصب کشی دندان انجام شده باشد تنها با خارج کردن مواد باقی مانده دندانپزشک دندان را تمیز می کند و جرم پوسیدگی های دندان را خارج می کند و دوباره آن را با استفاده از مواد جدید پر می کند.

 

اما زمانی که عصب کشی دندان انجام نشده باشد و پوسیدگی دندان به حدی باشد که به عصب رسیده باشد پر کردن دندان با مواد جدید پس از انجام عصب کشی و مواد جدید را در داخل دندان قرار می دهند.

 

پرشدگی موقت دندان

در مدت زمانی که شما منتظر پرکردن دائمی دندان های خود هستید، لازم است که از دندان های خود محافظت کنید. دندانپزشک در برخی موارد بر روی دندان آسیب دیده یک پرشدگی موقت قرار می دهد. طراحی این پرشدگی ها به گونه ای است که برای مدت زمان طولانی مناسب نمی باشد. بنابراین این پرشدگی بیش از نمونه های دائمی نیاز به مراقبت دارد. لازم است که در هنگام مسواک، غذا خوردن، نخ دندان کشیدن به نسبت پرشدگی های معمولی نیاز به محافظت بیشتری دارد.

 


مطالعه بیشتر :

افتادن پرکردگی دندان

اقدامات لازم هنگام خالی شدن پرکردگی دندان

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ