آشنایی با جراحی وستیبولوپلاستی

آشنایی با جراحی وستیبولوپلاستی | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی آشنایی با جراحی وستیبولوپلاستی

برای توضیح جراحی وستیبولوپلاستی می توان گفت که در صورت از دست دادن تمام دندان ها در فک، دندانپزشک وستیبولوپلاستی را برای افزایش عمق کف دهان برای قرار دادن پروتز یا ایمپلنت انجام می دهد. در واقع هدف اصلی این جراحی، ایجاد محیطی مناسب برای جبران دندان های از دست رفته در دهان است. در این مقاله از سایت دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان آشنایی با جراحی وستیبولوپلاستی را مورد بررسی قرار می دهیم.

تعریف وستیبول دندان

قبل از اینکه به طور کامل در مورد وستیبولوپلاستی صحبت کنیم، لازم است که معنای کلمه وستیبول را درک کنیم. در اصطلاح علمی به فضای بین لب ها و دندان ها وستیبول یا دهلیز می گویند. اگر فرد سالها پیش دندان خود را کشیده باشد و ایمپلنت نکرده باشد، به دلیل آتروفی استخوان فک ضروری است که جراحی وستیبولوپلاستی انجام دهد.

گاهی در شرایطی که فرد می خواهد در فضای خالی دندان بگذارد، نیاز به پیوند استخوان است که در زیر به آن اشاره می شود. به طور کلی دلیل جراحی وستیبولوپلاستی این است که به دلیل از دست دادن دندان، فرد برای مدت طولانی استخوانی که دندان در آن قرار داده می شود را از دست می دهد، بنابراین لثه ها دچار تحلیل می شوند و روند درمان نیاز به جراحی لثه دارد.

نحوه انجام جراحی وستیبولوپلاستی

قبل از انجام هر گونه مداخله جراحی لازم است، دندانپزشک بیمار را در جریان روند درمان و نتایج احتمالی آن قرار دهد. در شرایطی که فرد کاندیدای وستیبولوپلاستی است باید بداند که انجام این عمل برای مدتی نیازمند توجه بیشتر و مراقبت لحظات است که در نهایت نتیجه مطلوبی را به دنبال خواهد داشت. از آنجایی که این جراحی، پیش نیاز قرار دادن دندان مصنوعی برای جبران دندان های از دست رفته یا کاشت ایمپلنت است، فرد باید تمام اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهد.

در جراحی وستیبولوپلاستی، فاصله لثه تا لب باید با روش های مختلف چه با چاقوی جراحی و چه با لیزر اصلاح شود. انتخاب روش به طور کامل توسط جراح انجام می شود. در این عمل هدف اصلی دسترسی مناسب به لثه و ترمیم استخوان فک برای قرار دادن پروتزهای ثابت و متحرک است. این روش تا حد زیادی بر سلامت دهان و دندان های فرد و همچنین زیبایی چهره او تاثیر می گذارد. اگر دندانپزشک این روش را برای شما توصیه کرد، حتما از او بخواهید تا تمام مزایا، معایب و عوارض احتمالی را با شما در میان بگذارد. بنابراین در نهایت می توانید با بهترین انتخاب زیبایی و سلامت دهان و دندان خود را پیدا کنید.

آشنایی با سدیشن در دندانپزشکی | بهترین جراح لثه اصفهان

تعریف وستیبولوپلاستی

کاهش عمق وستیبول به معنای کاهش فاصله بین لثه و لب است که می تواند ناشی از دست دادن دندان های دائمی در یک فک باشد. این مشکل یکی از دلایل اصلی و مهمترین دلیل انجام جراحی وستیبولوپلاستی و فراهم کردن فضای لازم برای قرار دادن دندان مصنوعی یا ایمپلنت است. وستیبولوپلاستی یک عمل پزشکی است که در آن غشای مخاطی لثه به دلیل بی دندانی برای مدت طولانی تغییر شکل می دهد یا باعث فرسایش کامل استخوان در ناحیه بی دندانی می شود. دندانپزشک وستیبولوپلاستی را انجام می دهد و آن را بهترین راه حل می داند تا بتواند درمان بعدی یعنی قراردادن پروتز دندان را انجام دهد. با این حال، وسعت جراحی کاملاً به میزان از دست دادن استخوان فک بستگی دارد.

بازسازی وستیبول دندان را می توان با روش های مختلفی با استفاده از چاقوی جراحی یا لیزر انجام داد. این جراحی نیز مانند سایر جراحی های دهانی با بی حسی موضعی قابل انجام است. انتخاب نوع جراحی در نهایت توسط جراح تصمیم گیری می شود. اگر قصد انجام این عمل را دارید، لازم است تمام اقدامات اولیه و توصیه های لازم را از جراح دریافت کنید. همچنین حواستان به عوارض احتمالی این درمان باشد تا در صورت بروز هرگونه مشکل نگران نباشید.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

مزیت های جراحی وستیبولوپلاستی

 • انجام عمل وستیبولوپلاستی علاوه بر مشکلاتی که می تواند برای فرد ایجاد کند، مزایای زیادی را نیز به همراه دارد، از جمله:
 • با انجام وستیبولوپلاستی دندان، فرد بدون دندان برای دریافت ایمپلنت دندان آماده می شود.
 • ظاهر و چهره فردی که به دلیل از دست دادن دندان تغییر کرده است، ترمیم می شود.
 • انجام وستیبولوپلاستی و گذاشتن دندان مصنوعی از بالا نشان دادن سن چهره فرد جلوگیری می کند.
 • جراحی وستیبولوپلاستی برای قرار دادن ایمپلنت از آتروفی و تغییرات در استخوان فک جلوگیری می کند.
 • با انجام وستیبولوپلاستی دندان و قرار دادن ایمپلنت یا دندان مصنوعی سلامت دهان و دندان را به فرد باز می گرداند.
 • جراحی وستیبولوپلاستی از تغییر شکل لب ها و لثه ها جلوگیری می کند.
 • با انجام عمل وستیبولوپلاستی، فرد سریعتر به زندگی معمول خود باز می گردد و خوردن و آشامیدن برای او آسان می شود.
 • گفتار فرد با وستیبولوپلاستی و جبران از دست رفته گفتار بهبود می یابد.

توجه :

 • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
 • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

بوی بد دهان بعد از کامپوزیت دندان

تاثیر ویتامین ها بر پوسیدگی دندان ها

موارد نیاز به تعویض لمینت دندان

نظر در"آشنایی با جراحی وستیبولوپلاستی"

 1. گیتی

  برای کاشت ایمپلنت دندان اول نیاز به درمان وستیبولوپلاستی داشتم که همه مراحل درمان پیش دکتر برجیان انجام شد

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ