آندربایت چیست؟

راه های درمان آندربایت خفیف و متوسط چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان-بهترین جراح لثه اصفهان-بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

آندربایت چیست؟

جلو بودن دندان و فک پایین (آندربایت)

نیازی نیست که یک مشکل دندانپزشکی رایج مانند آندربایت مانع لبخند زدن شما شود. این در حالی است که تعدادی از آندربایت‌ها مشکل ایجاد نمی‌کنند اما سایر آندربایت‌ها ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در غذا خوردن، صحبت کردن، درد در فک، سردرد و اختلالات انسدادی در هنگام خواب شوند. درمان صحیح آندربایت به شرایط و سن بیمار بستگی دارد. اما این درمان همیشه مستلزم کمک یک دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی است.

آندربایت چیست؟

آندربایت (underbite) شرایطی است که در آن دندان‌های پایینی به سمت جلو می‌آیند. طوری که در ظاهر به نظر می‌رسد که فک از دهان بیرون زده است. مشکل آندربایت می‌تواند خفیف یا شدید باشد که مستلزم درمان دندانپزشکی است. این در حالی است که دندان‌های پایینی که به سمت جلو هستند به ندرت خود به خود منظم می‌شوند.

آندربایت چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان-بهترین جراح لثه اصفهان-بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان

 

مشکلات آندربایت

underbite چیزی فراتر از یک مسئله زیبایی است. در حالی که برخی از افراد ممکن است عادت کنند که در موارد خفیف با این مشکل کنار بیایند ، موارد شدید ممکن است باعث مشکلات دهانی شود ، مانند:

  • مشکل در گاز گرفتن و جویدن غذا
  • صحبت کردن
  • درد دهان و صورت به دلیل عدم انطباق فک

نحوه چیدمان دندانها ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلفی باشد. در حالت عادی ، دندان ها به گونه ای رشد می کنند که دندان های بالایی کمی روی دندان های پایین قرار می گیرند. دندان های مولر شما ( دندان های تخت و پهن پشت دهان ) باید در مقابل یکدیگر قرار بگیرند. چیدمان مناسب دندان باعث می شود هنگام غذا خوردن گونه ها ، لب ها یا زبان خود را گاز نگیرید.


مطالب پیشنهادی:

دلایل انواع نامرتبی دندان‌ها

علائم نیاز به انجام ارتودنسی

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ