اقدامات لازم هنگام جدا شدن پرشدگی دندان

اقدامات لازم هنگام جدا شدن پرشدگی دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان-بهترین جراح لثه اصفهان-بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

اقدامات لازم هنگام جدا شدن پرشدگی دندان

در صورت جدا شدن پرشدگی دندان باید چه کاری انجام دهیم؟

تنها کسی که می داند در هنگام خالی شدن دندان های پر شده چه عکس العملی از خود نشان دهد دندانپزشک است. بنابراین زمانی که با این مشکل مواجه شدید خیلی سریع به دندانپزشک مراجعه نمایید. درست است که این مشکل در دسته مشکلات اورژانسی قرار نمی گیرد اما خالی شدن یک دندان پرشده موجب می شود که بافت های عصبی درون دندان در معرض محیط دندان قرار بگیرند. این مشکل خود به خود بهبود نخواهد یافت.

 

در این موقعیت فرد باید به شکل مکرر دهان خود را با آب و نمک شستشو دهد تا مطمئن شود که هیچ تکه ای از دندان آسیب دیده در دهان او باقی نمانده است. چنانچه به این امر توجه نشود امکان دارد تکه ای از دندان در بخشی از دندان که خالی مانده است گیر کرده باشد.

 

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان

 

در مدت زمانی که منتظر هستید تا دندانپزشک پرشدگی دندان شما را تعویض و ترمیم کند می توانید برای محافظت از دندان های خود دستورالعمل هایی را انجام دهید.

 

  • از یک پرشدگی موقتی استفاده کنید: می توانید با مراجعه به داروخانه ها از مواد پرکننده موقت دندان یا موم دندان را خریداری کنید. در مدت زمانی که منتظر نوبت دندانپرشکی هستید از این مواد برای پرکردن موقتی دندان هایتان استفاده کنید.

 

  • از جویدن غذا با دندان آسیب دیده خودداری کنید: فراموش نکنید که قرار گرفتن بایت اعصاب بدون پوشش دندان ها می تواند درد زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد. همچنین آسیب های جدی ای را به دنبال داشته باشد.

 

  • کاهش درد با استفاده از داروهای بدون نسخه: در صورت بروز درد می توانید از داروهای مسکن مانند ایپوبروفن استفاده کنید. استفاده از کمپرس سرد در قسمت خارج ار دنذان نیز موجب می شود دندان ها آسیب دیده بهبود پیدا کنند.

مطالب مرتبط:

راه حل موقت محافظت از دندان پرشده

پرشدگی دندان چگونه خالی می شود؟

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ