بهترین راه های درمان تغییر رنگ دندان

بهترین راه های درمان تغییر رنگ دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی بهترین راه های درمان تغییر رنگ دندان

دندانپزشکان بسته به علت زمینه‌ای و اینکه آیا لکه‌ها بر لایه‌های خارجی یا داخلی دندان‌های شما تأثیر می‌گذارند، از درمان‌های متفاوتی برای تغییر رنگ دندان استفاده می‌کنند. در مطلب امروز سایت دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان بهترین راه های درمان تغییر رنگ دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

سفید کردن دندان ها

بر اساس نوع تغییر رنگ دندان ها دندانپزشک تصمیم می گیرد که از درمان های سفید کنندگی حرفه ای استفاده کند. یا از درمان های سطحی که مواد آن در همه داروخانه ها یافت می شود. در روش‌های سطحی از پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید برای از بین بردن لکه‌ها و برداشتن آن‌ها از روی دندان‌ها استفاده می‌کنند. یکی از راه های درمانی برای از بین بردن رنگ دندان استفاده از بلچینگ است که در مطب دندان پزشکی انجام می شود.

روکش کردن دندان

اگر تغییر رنگ دندان شما عمیق باشد که با سفید کردن بهبود نمی یابد، دندانپزشک شما ممکن است روکش دندان را توصیه کند. در این روش از رزین کامپوزیت همرنگ دندان برای پنهان کردن دندان هایی که تغییر داشته اند رنگ استفاده می کنند.

روکش دندان با کامپوزیت در مقایسه با گزینه‌های دیگر (مانند روکش‌های چینی) بسیار مقرون به صرفه‌تر است، اما احتمالاً هر پنج تا هفت سال یکبار نیاز به تعویض آن وجود دارد. اگر تعداد زیادی از دندان های شما تغییر رنگ دارد روکش با کامپوزیت دندان ممکن است بهترین گزینه نباشد.

پیشگیری از عوامل تغییر رنگ لمینت دندان | بهترین جراح لثه اصفهان

استفاده از روکش های سرامیکی یا چینی

ممکن است تغییر رنگ دندان های شما بسیار گسترده و عمیق باشد، که با بلچینگ مشکل آن حل نخواهد شد. در این موقعیت ممکن است دندانپزشک تشخیص دهد بهتر است از روکش های سرامیکی استفاده کنید. روکش های سرامیکی در مقایسه با سایر روکش های دندانی قوی تر هستند و از کیفیت بیشتری برخوردارند.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

روکش های سرامیکی همرنگ دندان ها هستند و به صورت لایه های نازکی بر روی دندان ها پیاده می شوند. این نوع روکش بسیار قوی و بادوام است. معمولا از آن ها برای پوشش دادن عیب های دندان های جلویی استفاده می کنند. برای قرار دادن این روکش ها قسمتی از سطح مینای دندان را تراش می دهند. در واقع این روکش ها یکی از بهترین روش های درمانی برای درمان تغییر رنگ دندان ها می باشد. این روکش ها برگشت ناپذیر هستند و هر ده تا پانزده سال باید تعویض شوند.

روکش های دندانی

در برخی موارد دندان ها به دلیل پوسیدگی دچار تغییر رنگ شده اند، در این موارد که ممکن است علاوه بر تغییر رنگ، دندان‌های ضعیف یا پوسیده نیز داشته باشید، ممکن است دندانپزشک شما روکش‌های دندانی را توصیه کند. روکش های دندانی به صورت تاج کلاهکی هستند که به شکل دندان ساخته شده اند که روی دندان شما قرار می گیرد و از آسیب بیشتر محافظت می کند. روکش های دندانی به بهبود سلامت و عملکرد دندان ها و همچنین ظاهر آن ها کمک می کنند.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

نکاتی برای انواع کشیدن دندان

مقایسه انواع لمینت دندان

آشنایی با برندهای معروف لمینت دندان

نظر در"بهترین راه های درمان تغییر رنگ دندان"

  1. منصوری

    برای درمان تغییر رنگ دندان و سفید شدنشون بلیچینگ با لیزر داشتم تیرگی ها و لک های روی دندانم به کل از بین رفت

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ