آشنایی با بیماری التهاب لثه و کارسینوما دهان

بیماری التهاب لثه و کارسینوما دهان | بهترین جراح لثه اصفهان

بررسی بیماری التهاب لثه و کارسینوما دهان

در این مقاله از سایت دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان بیماری التهاب لثه و کارسینوما دهان را مورد بررسی قرار می دهیم. کارسینوما نوعی تومورزایی در سلول های سطحی و لایه میانی اندام های مختلف از جمله بافت دهان و لثه است. ۹۵ درصد افرادی که به این عارضه مبتلا می شوند دخانیات و مشروبات الکلی زیاد مصرف می کنند و ۵ درصد به دلیل ژنتیک، عفونت ها و مشکلات مزمن دهان و دندان، سبک غلط زندگی و مصرف برخی داروهای شیمیایی به این عارضه مبتلا می شوند.

سلول های موجود در سطح و لایه های میانی پوست جزو سلول هایی هستند. که در حین کاشت ایمپلنت تحت تأثیر قرار می گیرند. بیماران قبل از کاشت ایمپلنت این نگرانی را دارند که با توجه به این که جراحی ایمپلنت روی همین سلول ها تأثیرگذار است آیا باعث سرطان می شود یا خیر؟

همان طور که اشاره شد بر اساس تحقیقات انجام شده بیش از ۹۵ درصد افرادی که در معرض ابتلا به این نوع سرطان هستند افرادی هستند که سیگار یا مشروبات الکلی مصرف می کنند. امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی درصورتی که این بیماری زود تشخیص داده شود درمان با موفقیت انجام می شود اما با توجه به این که علائم مشخصی ندارد درمان در ابتدای ابتلا به سرطان امکان پذیر نیست. در پاسخ به این سؤال که آیا ایمپلنت باعث سرطان می شود؟ باید گفت بر اساس تحقیقات انجام شده در خصوص کاشت ایمپلنت تاکنون موردی مشاهده نشده است که علت ابتلا به کارسینومای دهان، کاشت ایمپلنت بوده باشد بنابراین این که ایمپلنت سرطان زا است یک شایعه نادرست است.

تشخیص و درمان سندرم سوزش دهان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان

التهاب لثه و کارسینوما دهان

التهاب لثه به وضعیتی گفته می شود که در آن لثه اطراف ایمپلنت ورم می کند. بافت نرم، سفت تر می شود و استخوان شروع به تحریک شدن می کند. این اتفاق نادر است و برای آن روش های درمانی مختلفی وجود دارد. گاهی اوقات التهاب لثه با بیماری کارسینوما یا سرطان اشتباه گرفته می شود به همین خاطر اشخاصی پس از کاشت ایمپلنت دچار بیماری التهاب لثه شده اند تصور می کنند سلول های آن ها پس از کاشت ایمپلنت سرطانی شده است در صورتی که این تشخیص اشتباه است. براساس تحقیقات گسترده ای که اخیرا انجام شده است ایمپلنت دندان به هیچ وجه سرطان زا نیست. براساس تحقیقات ژورنال ایمپلنتوری آمریکا درصد شیوع سرطان پس از کاشت ایمپلنت ۰٫۰۰۰۱۷ و بسیار کم است.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

بهترین مواد غذایی برای دندان درد

کاشت ایمپلنت دندان در اصلاح طرح لبخند

نکات کلیدی برای کاشت ایمپلنت در افراد سیگاری

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ