تشخیص علائم سرطان زبان

تشخیص علائم سرطان زبان | بهترین ایمپلنت اصفهان

چگونگی تشخیص علائم سرطان زبان

سرطان زبان یکی از شایع ترین انواع سرطان سر و گردن است. به طور کلی سرطان زبان در مردان در سنین بالاتر که سابقه مصرف الکل یا سیگار دارند، بیشتر رخ می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهان تشخیص علائم سرطان زبان را مورد بررسی قرار می دهیم.

در سال‌های اخیر، اگرچه شیوع کلی سرطان زبان رو به کاهش بوده است. اما بروز این نوع سرطان در میان زنان جوان‌تری که سابقه مصرف الکل یا دخانیات را نداشته‌اند، افزایش یافته است. سرطان زبان نیز در بیماران جوانتر به دلیل قرار گرفتن در معرض ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) افزایش یافته است. شایع ترین و اولین علامت سرطان زبان معمولاً زخم روی زبان است که از بین نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رود. این زخم ممکن است درد داشته باشد و به راحتی خونریزی کند.

سایر علائم سرطان زبان

  • مشکل در بلع یا احساس درد هنگام بلع
  • کاهش وزن
  • مشکل در صحبت کردن
  • توده در گردن یا ناحیه اطراف آن، یا تورم غدد لنفاوی در صورت انتشار سرطان

درمان و کنترل سندرم سوزش زبان و دهان | بهترین دندانپزشک اصفهان

همیشه نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان علت دقیق سرطان زبان را شناسایی کرد. با این حال، عوامل خطر خاصی با این نوع بدخیمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مرتبط هستند، از جمله مصرف الکل و تنباکو، بهداشت نامناسب دهان و عفونت با ویروس پاپیلومای انسانی.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهان

این نوع سرطان ارتباط زیادی با سیگار کشیدن دارد. شیوع کلی این بیماری کاهش یافته است، و تصور می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود که این با افراد کمتری که سیگار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کشند همزمان باشد. درمان سرطان زبان به مرحله سرطان در زمان تشخیص بستگی دارد. اگر زود تشخیص داده شود، جراحی ممکن است تنها درمان لازم باشد. وسعت جراحی مورد نیاز به اندازه تومور، یافتن بیش از یک تومور یا گسترش موضعی سرطان بستگی دارد. بسته به اینکه چه مقدار از زبان تحت تأثیر قرار گرفته است، ممکن است بازسازی برای حفظ گفتار و توانایی بلع ضروری باشد. مراحل بعدی بیماری معمولاً به چندین نوع درمان نیاز دارد. بسته به محل یافتن سرطان، ممکن است جراحی یا ترکیبی از جراحی، پرتودرمانی و شیمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌درمانی ضروری باشد.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، متخصص پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

خطرات مصرف بیش از حد فلوراید

دلایل احساس طعم صابون در دهان

درمان های سندرم آلرژی دهان

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
error: Content is protected !!
سوالی دارید? چت در واتساپ