دندان مصنوعی ۴ ایمپلنتی

دندان مصنوعی ۴ ایمپلنتی | بهترین دندانپزشک اصفهان-بهترین جراح لثه اصفهان-بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان | دکتر حسین برجیان

نکاتی در مورد دندان مصنوعی ۴ ایمپلنتی

اولین شرط لازم برای این درمان این است که در محل کاشت ایمپلنت شرایط استخوان مناسب باشد. از آنجایی که معمولاً در جلوی دهان استخوان فک تراکم و حجم بهتری دارد معمولاً حتی در کسانی که استخوانهای فک شان تحلیل رفته است نیز می توان چنین درمانی را انجام داد.‌

همچنین باید بتوانید عمل جراحی کاشت ایمپلنت را پشت سر بگذارید.‌

برای دندان مصنوعی چهار ایمپلنتی باید همه دندانهای پایین را کشیده باشید و در مورد فک بالا هم که ۶ ایمپلنت استفاده می شود نیز باید همه دندان ها کشیده شده باشند.

محدودیتی در این درمان وجود ندارد تنها کافیست از نظر سلامتی در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشید.

طول دوره جایگزینی دندان مصنوعی 4 ایمپلنتی

این درمان برای بیشتر بیماران نیازی به پیوند استخوان ندارد. بنابراین کل فرآیند درمان اوردنچر بر پایه چهار ایمپلنت در مدت زمان کوتاه تری نسبت به ایمپلنت معمولی انجام می شود و هزینه آن هم کمتر است. به طور کلی معمولاً جراحی برای هر قوس دندانی حدود ۲ تا ۳ ساعت طول می کشد.

پس از جراحی جایگذاری ایمپلنت، مدتی به ایمپلنت فرصت داده می شود تا به استخوان جوش بخورد. بنابراین در این مدت دندان ‌مصنوعی اصلی استفاده نمی شود. بلکه یک ست دندان مصنوعی موقتی روی آن متصل می‌شود تا زمانی که استخوان رشد کرده و به ایمپلنت جوش بخورد و ثبات کافی به دست بیاورد. این فرآیند معمولاً ۶ ماه پس از جراحی طول می کشد.

دندان مصنوعی ۴ ایمپلنتی | بهترین دندانپزشک اصفهان-بهترین جراح لثه اصفهان-بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان | دکتر حسین برجیان

صفحه ی رسمی اینستاگرام دکتر حسین برجیان را مشاهده نمایید.

هزینه این نوع درمان:

هزینه درمان بسیار کمتر از کاشت ایمپلنتهای تکی تمام می‌شود. اما از دندان مصنوعی معمولی بیشتر است. به طور کلی هزینه این درمان شامل مجموع هزینه های چهار ایمپلنت, عمل جراحی جایگذاری ایمپلنت، دندان مصنوعی موقتی و دندان مصنوعی دائمی، هزینه های جانبی مانند تکنولوژی های به کار رفته و آزمایش ها و عکس هایی که پیش و پس از عمل لازم است و همچنین داروها و ویزیت هایی که در این مدت نیاز دارید می باشد.

ماندگاری و طول عمر

طول عمر خود ایمپلنت دندان بسیار زیاد است و بیش از بیست سال عمر می‌کند. اما پروتز مصنوعی که روی آن سوار می‌شود و ضمایم آن به مرور استهلاک پیدا می‌کند و ممکن است اتصال آنها به ایمپلنت شل یا تخریب شود و در نتیجه دندان مصنوعی لق شود. به طور معمول هر ۱۲ تا ۱۸ ماه ضمایم دندان مصنوعی تعویض می شوند.

مشکلات مربوط به آن

ممکن است در ابتدا که این دندان مصنوعی را استفاده می کنید در صحبت کردن دچار مشکل شوید. چون پروتز کمی حجیم است و ممکن است تلفظ حروف برای تان سخت باشد.
حجیم بودن پروتز ممکن است کمی فرم دهان را تغییر بدهد.
پروتز مصنوعی بر پایه ایمپلنت طول عمر مشخصی دارد و پس از مدت زمان نسبتاً کوتاهی باید برای ترمیم یا تعویض آن اقدام نمایید.

 

راه های ارتباطی با مرکز تخصصی دندانپزشکی نجم

صفحه ی رسمی اینستاگرام دکتر حسین برجیان را مشاهده نمایید.


مطالب پیشنهادی دکتر حسین برجیان (بهترین دندانپزشک اصفهانبهترین جراح لثه اصفهانبهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان):

آیا ایمپلنت دندان خراب می شود؟

عوارض تحلیل و از دست رفتن استخوان فک چیست؟

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ