روش های سفید کردن کامپوزیت دندان

روش های سفید کردن کامپوزیت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی روش های سفید کردن کامپوزیت دندان

پس از گذشت مدتی از انجام کامپوزیت و لمینت، دغدغه اکثر افراد سفید کردن دوباره آن است تا به رنگ اولیه باز گردد. کامپوزیت و بلیچینگ ممکن است به خاطر عوامل زیادی تغییر رنگ دهند بنابراین سفید کردن دوباره آن دغدغه افراد زیادی است. کامپوزیت و دندان طبیعی، واکنش های متفاوتی به سفید شدن دندان نشان می دهند. در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهان روش های سفید کردن کامپوزیت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

عوامل تغییر رنگ کامپوزیت دندان

راه های زیادی برای مراقبت از کامپوزیت و جلوگیری از تغییر رنگ آن وجود دارد. لمینت دندان در برابر تغییر رنگ مقاوم تر است. کامپوزیت ممکن است بنا به دلایل مختلفی مانند:

  • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان
  • کشیدن سیگار
  • خوردن مواد غذایی رنگی و قهوه تغییر رنگ دهد
  • نوع برندی که دندانپزشک زیبایی انتخاب می کند نیز در رنگ پذیری آن تأثیر زیادی دارد. در بین برندهای کامپوزیت، کامپوزیت نانوفیلر سرامیک کم‌ترین میزان رنگ پذیری را دارد.

روش های سفید کردن کامپوزیت دندان

اگر قصد سفید کردن دندان‌هایتان را دارید قبل از انجام کامپوزیت دندان برای آن برنامه ریزی کنید زیرا سفید کردن دندان طبیعی پس از کامپوزیت کار دشواری است. در شرایطی که از رنگ دندان‌تان راضی نیستید توصیه می شود ابتدا دندان هایتان را بلیچینگ کنید سپس برای کامپوزیت اقدام کنید. بعد از نصب کامپوزیت، سفید کردن دندان کار سختی است.

از مسواک هایی با فرچه نرم استفاده کنید:

مسواک هایی که فرچه سفت دارند به کامپوزیت دندان آسیب وارد می‌کنند و باعث می شوند ماندگاری کامپوزیت کم شود. هم چنین باعث می شود خط لثه کمی تحلیل برود و پایه روکش ها در معرض دید قرار بگیرد. برای سفید ماندن کامپوزیت توصیه می شود از مسواک هایی با فرچه نرم استفاده کنید.

از کشیدن سیگار خودداری کنید:

مصرف سیگار علاوه بر ضررهای فراوانی که برای بدن انسان دارد، موجب زرد شدن رنگ کامپوزیت نیز می شود. اگر قصد دارید کامپوزیت دندان تان ماندگاری خوبی داشته باشد و دچار تغییر رنگ نشود در اولین فرصت مصرف سیگار را ترک کنید.

از خمیر دندان پولیش دار استفاده کنید:

خمیر دندان برند و انواع مختلفی دارد که می‌توان از آن برای سفید کردن دندان طبیعی و کامپوزیت استفاده کرد. با خمیردندان‌های ساده تنها می‌توان لکه های جزئی را از بین برد اما با خمیردندان پولیش دار می توانید لکه روی روکش و کامپوزیت از بین ببرید.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

مراجعه مداوم به پزشک برای بررسی وضعیت دندان‌ها:

نکته مهم دیگری که برای سفید کردن دندان‌هایتان باید به آن توجه کنید مراجعه دوره ای به دندانپزشک برای بررسی وضعیت دندان ها است. با این کار دندانپزشک وضعیت دندان های شما را بررسی می کند و دستورالعمل های لازم برای ثبات رنگ را به شما می گوید.

از خمیر دندان جوش شیرین دار استفاده نکنید:

جوش شیرین برای دندان طبیعی تمیز کننده است اما برای ونیر کامپوزیت بسیار ساینده و خطرناک است. اگر دندان‌هایتان را کامپوزیت کرده اید، از خمیر دندان جوش شیرین دار استفاده نکنید زیرا موجب می شود با گذشت زمان تغییر رنگ پیدا کند و کدر شود. علاوه بر این باعث می شود ماندگاری آن کم شود.

بعد از خوردن مواد غذایی رنگی دندان‌هایتان را حتما مسواک بزنید:

اگر به دنبال راهی برای سفید کردن کامپوزیت دندان تان هستید. دندان‌هایتان را مدام مسواک بزنید. بعد از نوشیدن چای و مواد غذایی رنگی دندان‌هایتان را مسواک بزنید تا دچار لکه نشود.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

روش های مختلف کاشت ایمپلنت دندان

راه های تقویت دندان های لق

عمر مفید کاشت ایمپلنت دندان

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ