علل کشیدن دندان

علل کشیدن دندان | بهترین جراح لثه اصفهان

بررسی علل کشیدن دندان

کشیدن دندان یکی از روش های درمانی است که در طول سالیان متمادی توسط افراد مختلفی انجام شده است. اما امروزه فرآیند کشیدن دندان بسته به نیاز بیمار می تواند متفاوت باشد، بنابراین روش های مختلفی برای خارج کردن بافت آسیب دیده از دهان کشف شده است. در این مقاله از سایت دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان علل کشیدن دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

امروزه خارج کردن دندان به عنوان آخرین راه حل رفع مشکلات مربوط به بافت آسیب دیده محسوب می گردد. گاهی اوقات کشیدن دندان بهترین راه برای از بین بردن عفونت و بازگرداندن لبخند و زندگی سالم برای بیمار است. اگر دندانپزشک کشیدن را توصیه نماید، حتماً گزینه های مناسبی برای جایگزینی این بافت حذف شده به شما پیشنهاد خواهد داد. روش های مختلف ترمیم دندان مانند ایمپلنت، بریج یا استفاده از پروتزهای مختلف می توانند ظاهر، عملکرد و سلامت کلی دهان را بازیابی کنند. این بافت های مصنوعی می توانند به راحتی جایگزین دندان خارج شده و آسیب دیده شوند.

دندانپزشکان با کمک چندین تکنیک مختلف سعی دارند تا دندان های فرد بیمار را حفظ نموده و آن را ترمیم نمایند. با این حال، مواقعی وجود دارد که دندانپزشک مجبور است تنها کشیدن دندان را برای درمان درد یا عفونت توصیه کند. پوسیدگی شدید یا شکستگی دندان می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای فرد بیمار ایجاد نماید به همین خاطر کشیدن دندان پوسیده سلامت دهان و سیستم گوارش فرد را تضمین می نماید.

پوسیدگی یا آسیب شدید

بعضی اوقات ساختار دندان بیش از حد اندازه تخریب می گردد، به طوری که نتوان از شاکله کلی آن برای حمایت از بخش های و روش های ترمیمی استفاده نمود. در حالت برای جلوگیری از عفونت و تخریب بافت های دیگر کشیدن یک یا چند دندان بهترین اقدام برای حفظ سلامت کلی است.

ترومای دندان

آسیب دیدگی بافت سخت دهان و دندان ها ممکن است به رباط ها، استخوان فک ، بافت لثه و… آسیب برساند. بنابراین کشیدن دندان از بروز عوارض این چنینی پیشگیری نموده و سلامت بافت های دیگر دهان را تضمین می نماید.

علائم زمان کشیدن دندان عقل | بهترین جراح لثه اصفهان

بیماری های ارثی دندان

دندانپزشک می تواند با استفاده از شیوه خارج نمودن دندان از شیوع و انتشار بیماری های ارثی دندان جلوگیری نماید و سایر دندان ها را نجات دهد.

ازدحام دندان

گاهی اوقات دندان ها آنقدر بزرگ هستند که به راحتی در فک قرار نمی گیرند و یا تعداد دندان ها بیش از حد معمول است. بنابراین پزشک برای حفظ ظاهر زیبایی، سلامت دندان و آرامش فرد می تواند اقدام به کشیدن دندان های اضافی نماید. به منظور کمک به صاف کردن لبخند یا از بین بردن درد ناشی از شلوغی شود. در این شرایط، ممکن است چندین عکس رادیوگرافی انجام شود تا مشخص شود کدام دندان باید کشیده شود.

آماده سازی برای درمان

استفاده از دندان مصنوعی ، ارتودنسی یا ایمپلنت مستلزم خروج دندان آسیب دیده و خراب از داخل دهان است تا این پروتز ها بتوانند جایگزین این بافت ها شوند.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان

دندان های شیری

برخی از بچه ها برای اولین با دندان هایشان خود به خود نمی ریزد به همین خاطر پزشک دندان های شیری را می کشد تا دندان های اصلی و دائمی بتوانند راحت تر در جای خود قرار گیرند و رشد نمایند.

دندان عقل

دندان آسیاب سوم آخرین مجموعه دندان هایی هستند که رویش می کنند و می توانند باعث نگرانی های متعددی برای سلامت دهان شوند، شلوغی و نهفتگی تنها بخشی از عوارض رویش دندان عقل است که پزشکان برای جلوگیری از وقوع این آسیب ها توصیه می کنند دندان های عقل کشیده شوند.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

داروهای مخصوص بیهوشی در دندانپزشکی

علائم زمان کشیدن دندان عقل

آشنایی با عکس CBCT برای ایمپلنت دندان

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ