عوارض ورزش کردن بعد از کاشت ایمپلنت

عوارض ورزش کردن بعد از کاشت ایمپلنت | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی عوارض ورزش کردن بعد از کاشت ایمپلنت

انجام فعالیت های سنگین پس از کاشت ایمپلنت ممکن است سلامت لثه شما را به خطر بیندازد و شما را دچار عوارض جدی کند. در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان عوارض ورزش کردن بعد از کاشت ایمپلنت را مورد بررسی قرار می دهیم. از عوارض ورزش بعد از ایمپلنت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

خون ریزی لثه:

ورزش کردن پس از کاشت ایمپلنت می تواند منجر به خون ریزی لثه شود. پس از کاشت ایمپلنت نباید فعالیت های سنگین انجام دهید. تا ۴۸ ساعت پس از کاشت ایمپلنت، طبیعی است که دچار خون ریزی لثه شوید. به همین خاطر اغلب دندانپزشکان توصیه می کنند در این مدت به اندازه کافی استراحت کنید تا روند بهبودی تان سریع تر طی شود.

ضعف جسمانی:

تا دو هفته پس از کاشت ایمپلنت باید رژیم غذایی خاصی داشته باشید. در این بازه نمی توانید غذاهای سفت یا غذاهایی که نیاز به جویدن دارند مصرف کنید به همین خاطر ممکن است بدن‌تان دچار ضعف شود. علاوه بر این بعد از کاشت ایمپلنت به دلیل مصرف آنتی بیوتیک و داروهای دیگر دچار خواب آلودگی یا ضعف جسمانی می شوید. به همین خاطر توانایی های شما کاهش می‌یابد و بهتر است ورزش نکنید.

احساس درد بیشتر:

انجام ورزش بعد از کاشت ایمپلنت، درد شما را بیشتر می کند. با انجام ورزش، گردش خون در محل جراحی افزایش می‌یابد و باعث می شود شما فشار و درد بیشتری در محل جراحی تحمل کنید.

هزینه کاشت ایمپلنت | بهترین جراح لثه اصفهان

بهترین زمان برای ورزش بعد از کاشت ایمپلنت

تا یک هفته پس از کاشت ایمپلنت استراحت کنید و از انجام ورزش‌های سنگین خودداری کنید. پس از گذشت دو هفته برای معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید. در صورتی که لثه شما بهبود پیدا کرده باشد می‌توانید ورزش کردن را شروع کنید. تا یک ماه پس از کاشت ایمپلنت، فعالیت های سنگین انجام ندهید. اگر حتی ورزش کار هستید و شغل اصلی شما ورزش است، فراموش نکنید حفظ سلامت لثه و دهان و دندان در این شرایط از هرچیزی مهم‌تر است

تا زمانی که کامل بهبود پیدا نکرده اید ورزش نکنید. بعد از کاشت ایمپلنت بهترین کار، استراحت است. برای این سرگیجه نگیرید، حالت استراحت و خواب خود را هر چند ساعت یک بار تغییر دهید. زمان دقیقی که بعد از کاشت ایمپلنت می توانید ورزش کنید بستگی به فرایند درمان و واکنش بدن شما دارد. برای اینکه مطمئن شوید دقیقا چه زمانی می‌توانید دوباره ورزش کنید حتما نظر دندانپزشک خود را بپرسید.

شنا:

از ورزش های کم خطر است. درصورتی که استخر خلوت باشد و از شخص دیگری ضربه نخورید، انجام آن خطر زیادی ندارد.

فوتبال:

انجام فوتبال پس از ایمپلنت از ورزش های پرخطر است، زیرا احتمال برخورد در آن زیاد است.

دویدن یا پیاده روی:

دویدن یا پیاده روی با همان اشتیاق قبل از کاشت ایمپلنت کار اشتباهی است.

وزنه برداری:

وزنه برداری از ورزش‌های پرخطر است زیرا احتمال این که هنگام برداشتن وزنه سنگین دندان‌هایتان را روی هم فشار دهید زیاد است.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان

نکات مراقبتی حین ورزش پس از کاشت ایمپلنت

پس از کاشت ایمپلنت برای انجام ورزش باید یک سری مراقبت‌های خاص را رعایت کنید. پریدن زودهنگام، وسط ورزش و انجام فعالیت‌های سنگین باعث می‌شود ایمپلنت از محل کاشت خود پس زده شود. از قرار گرفتن در هرگونه موقعیتی که باعث شود فشار به خود وارد کنید خودداری کنید. گاهی اوقات دویدن یا حتی پیاده روی سریع هم پس از کاشت ایمپلنت باعث می‎‌شود دچار مشکل شوید. انجام برخی ورزش‌های خاص پس از کاشت ایمپلنت نیز باعث می‌شود شما دچار مشکل شوید.

اگر حین ورزش احساس کردید ضربان قلب‌تان بالا رفته یا خون ریزی دارید حتما انجام ورزش را متوقف کنید. خم شدن، بلندکردن یا انجام فعالیت های سنگین باعث می‌شود دچار درد، خون ریزی تا تورم شوید. از آن جایی که برخی فعالیت ها سنگین‌تر هستند انجام دادن آن ها نیاز به سپری شدن زمان بیشتری دارد.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

کاربرد انواع پروتز متحرک دندان

آشنایی با هیلینگ در کاشت ایمپلنت دندان

نکات مراقبتی بعد از هیلینگ ایمپلنت دندان

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ