عوامل ایجاد جرم روی لمینت دندان

عوامل ایجاد جرم روی لمینت دندان | بهترین جراح لثه اصفهان

بررسی عوامل ایجاد جرم روی لمینت دندان

در مطلب امروز سایت دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان عوامل ایجاد جرم روی لمینت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم. مطمئنا مهمترین و اصلی ترین دلیلی که باعث ایجاد جرم و لکه بر روی دندان های امینت شده می شود عدم توجه به بهداشت دهان و دندان می باشد. باید دقت داشته باشید افراد پس از نصب روکش های لمینت بر روی دندان های خود لازم است به شکل مداوم از مسواک و نخ دندان استفاده کنند تا از بروز مشکلاتی نظیر تجمع جرم و ایجاد لکه بر روی دندان ها جلوگیری کنند.

مراجعه به دندان پزشک ماهر و با تجربه

یکی دیگر از دلایل بروز لکه و جرم بر روی دندان های لمینت شده عدم مراجعه به دندان پزشک ماهر و با تجربه است. این موضوع بسیار حائز اهمیت است که روکش های لمینتی توسط دندانپزشکانی نصب شود که از مهارت بالایی برخوردار باشند و بتوانند تناسب بین روکش ها و دندان ها را در هنگام نصب حفظ کنند.

زمانی که افراد به دندانپزشکان غیر متخصص مراجعه می کنند مطمئنا مواد و کیفیت کاشت و نصب روکش ها به میزان زیادی کاهش پیدا می کند. ممکن است این دندانپزشک ها از مواد بی کیفیت برای روکش کردن دندان های شما استفاده کنند. این امر یک عامل تاثیرگذار برای بروز جرم و لکه بر روی دندان های لمینت شده می باشد. سعی کنید دندانپزشکی را انتخاب کنید که علاوه بر تجربه و تخصص بالا از مواد با کیفیت برای روکش کردن دندان های شما بهره بگیرد.

رعایت نکات پس از نصب لمینت

هنگامی که افراد پس از نصب روکش های لمینتی بر روی دندان های خود نسبت به نکات پس از نصب بی توجه هستند نباید این انتظار را داشته باشند که لمینت دندان آن ها از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار باشند. یکی از مواردی که بعد از نصب لمینت بسیار مهم است کاهش مصرف غذا و نوشیدنی هایی است که دارای رنگ می باشند. به عنوان مثال مصرف چای، قهوه، انواع نوشابه ها را محدود کنید. می توانید برای کاهش تاثیر این مواد خوراکی بلافاصله پس از مصرف مسواک بزنید.

بعد از اینکه دندان های خود را روکش لمینت کردید لازم است در بازه های زمانی که توسط دندانپزشک معین شده است برای معاینه وضعیت روکش ها به مطب دندانپزشک مراجعه نمایید. افراد باید به این مسئله توجه زیادی داشته باشند، در غیر این صورت ممکن است در صورب بروز مشکل برای روکش ها فرایند درمانی را برای مدت زمان طولانی به تعویق بیاندازید.

علی الخصوص مشکلاتی که مربوط به جرمگیری دندان های لمینت شده است باید خیلی سریع انجام بگیرد. در غیر اینصورت دندان دچار پوسیدگی و آسیب دیدگی می شود. اگر دندان لمینت شده به موقع درمان نشود ممکن است تبدیل به عفونت دندانی شود.

مقایسه بلیچینگ با جرمگیری | بهترین جراح لثه اصفهان

ترمیم لمینت دندان خراب شده

در صورتی که مراقبت از لمینت دندان به نحو مناسبی انجام بگیرد، می توانید برای مدت زمان طولانی‌تری از آن استفاده نمایید. اما در برخی مواقع ممکن است بر اثر یک اتفاق غیر منتظره، لمینت دندان ها دچار آسیب دیدگی شود. سوال مهمی که در این شرایط برای افراد پیش می آید این است که آیا بازسازی و ترمیم لمینت امکان پذیر می باشد یا پاسخ خیراست. پاسخ به این پرسش، بله است. اما باید به این موضوع عمیق ‌تر پرداخته شود.

ترمیم لمینت برای آن دسته از افرادی پیشنهاد می شود که که دندان شان دچار آسیب دیدگی شده است امکان پذیر می باشد در صورت که این آسیب دیدگی ها برای دندان‌های جلویی، لازم است که فرایند ترمیم دندان توسط دندانپزشک انجام شود. فرایند ترمیم دندان‌های لمینت شده به صورت‌های گوناگونی انجام می گیرد. در برخی موارد لازم است که لمینت به شکل کامل برداشته و اصلاح دندان، به صورت کامل انجام شود. در صورتی که دندان مورد نظر، لب پر شود یا شکسته باشد الزامی است که جهت ترمیم زودهنگام آن اقدام نموده و به دندانپزشک مراجعه نمایید. به این دلیل که امکان تجمع میکروب و باکتری در بافت این دندان‌ها وجود دارد که در انتها منجر به بروز عفونت خواهد شد.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان

روش‌های ترمیم دندان توسط پزشک

  • نصب یک لایه نازک لمینت بر روی سطح دندان در آسیب دیدگی‌های بسیار جزئی
  • نصب روکش یا بریج در صورت آسیب دیدگی‌های شدید تاج دندان
  • عصب کشی دندان، پر کردن و سپس ترمیم آن در صورت پوسیده شدن دندان قرار گرفته در زیر لمینت می باشد.

برای جلوگیری از ایجاد جرم و لکه بر روی دندان لمینت شده علاوه بر موارد بالا نوع مواد و تجربه دندانپزشک متخصص زیبایی نیز حائز اهمیت می باشد. در صورتی که بتوانید از لمینت دندان ها به شکل صحیح محافظت کنید برای مدت طولانی می توانید از آن ها استفاده کنید.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

بیماری های بی توجهی به سلامت دهان و دندان

تاثیر بیماری های دهان و دندان بر کبد

نکات مراقبتی بعد از جراحی ریشه باقی مانده در لثه

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ