مزایا و معایب ونیرهای کامپوزیت دندان

مزایا و معایب ونیرهای کامپوزیت دندان | بهترین جراح لثه اصفهان

بررسی مزایا و معایب ونیرهای کامپوزیت دندان

در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان مزایا و معایب ونیرهای کامپوزیت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

مزیت های ونیرهای کامپوزیت

کمتر تهاجمی:

ممکن است لازم باشد بخشی از پوسته خارجی دندان (مینای دندان) قبل از نصب ونیرهای چینی برداشته شود. مینای کمتری برای اعمال رزین کامپوزیت باید برداشته شود.

هزینه های کمتر:

ونیرهای کامپوزیت مقرون به صرفه تر هستند. آنها همچنین به زمان آماده سازی و قرار ملاقات های کمتری نیاز دارند.

زمان کمتر:

روکش‌های چینی خارج از محل در آزمایشگاه‌های دندانپزشکی ساخته می‌شوند. بنابراین ممکن است لازم باشد یک هفته یا بیشتر قبل از نصب مجموعه نهایی، از روکش‌های موقت استفاده کنید. فرآیند ونیرهای کامپوزیت پیچیدگی کمتری دارد و نصب آنها ممکن است به یک جلسه درمانی نیاز داشته باشد. به همین دلیل است که به آنها “ونیرهای یک روزه” نیز می‌گویند.

ترمیم آسان تر:

اگر روکش های سیمانی آسیب ببینند، ترمیم آنها معمولا آسان تر است. روکش های چینی بریده شده یا ترک خورده باید به طور کامل تعویض شوند.

شرایط استفاده از ونیرهای کامپوزیت بر روی دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

معایب ونیرهای کامپوزیت

همچنین مهم است که معایب ونیرهای کامپوزیت را در نظر بگیرید، که می تواند بر تصمیم شما تأثیر بگذارد. این نکات منفی بالقوه عبارتند از:

دوام:

انتظار می رود روکش های پرسلن دوام بیشتری داشته باشند. محققان دریافته اند که حدود ۹۳.۵٪ از آنها ۱۰ سال و ۹۱٪ در ۲۰ سال زنده می مانند. طول عمر ونیرهای کامپوزیت کوتاه‌تر است و نرخ بقای تخمینی آن ۸۰ درصد در ۵ سال است.

شکل ظاهری:

ونیرهای کامپوزیت از ماده ای شفاف ساخته شده اند که می تواند ظاهر آن ها را کمی غیرطبیعی تر کند.

در حالی که ونیرهای پرسلن ماندگارتر، بادوام تر و در برابر لکه شدن مقاوم تر هستند، ونیرهای کامپوزیت مقرون به صرفه تر هستند. نصب آنها همچنین سریعتر و کمتر تهاجمی صورت می گیرد.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان

میزان ماندگاری ونیرهای کامپوزیت

آنها معمولاً به اندازه ی پرسلن دوام ندارند، اما ونیرهای کامپوزیت راه حلی موثر و طولانی مدت برای مسائل زیبایی یا ارتودنسی محسوب می شوند. به طور کلی، انتظار می رود که آنها حدود چهار تا هشت سال دوام بیاورند، اگرچه این بستگی به سلامت دهان و رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان دارد. در دراز مدت، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن مناسب ، تمیز کردن و معاینه منظم دندان و همچنین عادات غذایی خوب، مهمترین نکته در حفظ ونیرها هستند. پرهیز از غذاها، نوشیدنی ها یا عاداتی که دندان ها را لکه دار می کنند مانند نوشیدن قهوه یا چای یا سیگار کشیدن نیز می تواند کمک کننده باشد.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

علائم همراه با درد لثه

آشنایی با ارتودنسی ژله‌ ای

روش های درمان لکه های قرمز در دهان

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ