مزیت های عصب کشی با لیزر دیود

مزیت های عصب کشی با لیزر دیود | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

آشنایی با مزیت های عصب کشی با لیزر دیود

روت کانال روشی بسیار قدیمی در دندانپزشکی است و اکثرا مردم از آن اجتناب می‌کنند. در روزگاران قدیم، این درمان از روش‌های ترسناک و پردرد به‌شمار می‌آمد و تنها زمانی‌که هیچ گزینه دیگری برای درمان وجود نداشت مردم تن به این روش می‌دادند. اما امروزه با اختراع لیزر این روش هم به‌کلی تغییر کرده‌ است. در ادامه به شما می‌گوییم که درمان به روش روت‌ کانال به کمک دیود لیزر چه مزایایی دارد و چگونه این پروسه را آسان می‌کند. در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی مزیت های عصب کشی با لیزر دیود خواهیم پرداخت.

دلایل زیادی وجود دارند که برمبنای آن‌ها ممکن است دندانپزشک شما استفاده از روش روت کانال را پیشنهاد کند. وجود پوسیدگی عمیق، ترک یا آسیب‌دیدگی که به کانال‌های سیستم اعصاب دندان آسیب‌زده باشد یا آسیب‌دیدگی به دلیل انجام جراحی‌ها یا روش‌های درمانی دیگر که دندان را آزرده کرده‌اند، اما می‌توان بدون درآوردن دندان و با استفاده از روت‌ کانال آسیب‌دیدگی را ترمیم کرد. به‌ طور کلی روت‌ کانال روشی درمانی است که براساس آن درد مرتبط با سیستم اعصاب دندان کاهش یافته و درد دندان قبل از پرشدن و روکش‌کردن را به‌ طور کلی از بین می‌برد.

از زمانی‌ که استفاده از دیود لیزر در درمان بیماری‌های دهان و دندان رواج یافت، درمان این مشکلات آسان‌تر شد. در ادامه مزایای استفاده از دیود لیزر را با هم بررسی می‌کنیم:

مطلب پیشنهادی : کاربردهای لیزر اربیوم در دندانپزشکی

مراقبت از بافت‌های سالم

در روش قدیمی احتمال آسیب رساندن به بافت‌های سالم دندان به‌وسیله دریل و دیگر ابزارها بسیار زیاد بود، اما امروزه به دلیل دقت بالای کار با لیزر احتمال آسیب‌دیدگی بافت‌های سالم بسیار کمتر می‌باشد.

عدم استفاده از دریل

یکی از آزاردهنده‌ترین مراحل روت‌ کانال به روش قدیمی زمانی است که پزشک از دریل استفاده می‌کند. در روش جدید صدای آزاردهنده دریل دیگر وجود ندارد و اگر نیاز به استفاده از آن باشد، مدت زمان کوتاه‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سرعت بیشتر در انجام عصب کشی

در روش قدیمی روت‌ کانال، دندانپزشک مجبور بود تا بافت آسیب‌دیده را به‌صورت دستی و با استفاده از دریل از دندان خارج کند که این امر بسیار آزاردهنده و زمان‌بر بود. اما امروزه با استفاده از دیود لیزر کل فرایند روت‌ کانال 30 دقیقه طول می‌کشد.

پر کردن دندان با لیزر | بهترین دندانپزشک اصفهان

کمترین آسیب و خون‌ریزی

لیزرها بسیار دقیق‌تر از دریل هستند که این به معنای آسیب و خونریزی کمتر بافت دندان است. لازم به ذکر است، پس از روت‌ کانال به وسیله لیزر دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تر خواهد بود.

عفونت کمتر

از آنجایی که کار با لیزرها بسیار دقیق‌تر است، تمامی بافت آلوده از دندان خارج شده و این امر سبب می‌گردد که احتمال عفونت‌های بعدی به دلیل جاماندن بافت‌های معیوب داخل دندان به صفر برسد.

بهترین نتیجه

تمامی مزایای استفاده از لیزر در روت‌ کانال به این امر منتهی می‌گردد که نتیجه نهایی کار بسیار بهتر از روش قدیمی خواهد بود. همان‌طور که می‌دانید اگر پس از روت‌ کانال درد دندان همچنان وجود داشته باشد دندانپزشک ممکن است مجبور به از ریشه درآوردن دندان شود، اما به دلیل دقت بالا و نتیجه بخشی بسیار خوب متد جدید کشیدن دندان امروزه کمتر از گذشته رواج دارد.

نداشتن درد

دندانپزشک شما تمامی ناحیه اطراف دندانی که باید روت کانال شود را بی‌حس می‌کند، پس در حین روت‌ کانال هیچ دردی احساس نخواهید کرد. بسیاری از مراجعین معتقدند که با استفاده از این روش درد کمتری پس از از بین رفتن بی‌حسی در مقایسه با روش قدیمی احساس می‌کنند که شاید این یکی از مهمترین مزایای روت‌ کانال به کمک لیزر باشد.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

نکات مراقبتی پس از درمان

بسیاری از بیماران نگران درد پس از روت‌ کانال کردن دندانشان هستند. هرچند که این روش آنقدرها هم که می‌گویند دردناک نیست، اما بسیاری از بیماران پس از انجام روت‌ کانال به‌دنبال روشی برای کاهش یا ازبین بردن درد دندان هستند. در هنگام روت‌ کانال کردن دندان شما ناحیه مورد نظر کاملا بی‌حس می‌باشد و در صورتی که دردی احساس کنید مقدار بیشتری داروی بی‌حسی به شما تزریق می‌شود. اغلب بیماران درد کمی پس از انجام روت کانال احساس می‌کنند، بعضی از آن‌ها ناراحتی پیش آمده را با داروهای مسکن رفع می‌کنند. تنها در موارد نادری بیماران دردهای شدیدی تجربه می‌کنند که دندانپزشکان با تجویز داروهای مسکن قوی‌تر این عارضه را رفع می‌کنند.

روش روت‌ کانال موجب تخلیه داخل دندان شما می‌گردد، پس نیاز است که داخل دندان پر شود. البته گاهی ممکن است علاوه بر پرکردن نیاز به روکش هم باشد. در صورت نیاز به روکش مراحل بعدی که به آن post and core گفته می‌شود مورد نیاز خواهد بود که در آن post کوچکی داخل دندان چسبانده می‌شود و مواد پرکن اطراف این post را پر می‌کنند.

راه های ارتباطی با مرکز تخصصی دندانپزشکی نجم

توجه :

  • صحت علمی مطلب منتشر شده فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شده است.

نظر در"مزیت های عصب کشی با لیزر دیود"

  1. الهام روزبانیان

    من از عصب کشی دندانم نزد دکتر حسین برجیان خیلی راضی هستم و در حین عصب کشی توضیحاتی هم در مورد عصب کشی با امواج اینفرارد می دادند ، دندانپزشک دلسوز و با سطح علمی بالایی هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ