مقایسه کاربردهای کامپوزیت و بلیچینگ دندان

مقایسه کاربردهای کامپوزیت و بلیچینگ دندان | بهترین جراح لثه اصفهان

بررسی و مقایسه کاربردهای کامپوزیت و بلیچینگ دندان

در این مقاله از سایت دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان به مقایسه کاربردهای کامپوزیت و بلیچینگ دندان می پردازیم.

کاربردهای بلیچینگ دندان

با بلیچینگ تنها می توان دندان ها را سفید کرد و همان طور که در مطالب قبل اشاره شد تغییر فرم دندان با آن قابل انجام نیست. برای بلیچینگ دو روش بلیچینگ در خانه و مطب وجود دارد. اگر تنها می خواهید دندان خود را سفید کنید و قصد ندارید فرم، اندازه و شکل آن را تغییر دهید می توانید از این روش استفاده کنید.

کاربردهای ونیرکامپوزیت

با ونیرکامپوزیت علاوه بر سفید کردن دندان ها می توان فرم، اندازه و ظاهر دندان ها را نیز تغییر داد. با ونیر کامپوزیت لازم نیست دندان را تراش داد. اگر علاوه بر سفید  کردن دندان قصد دارید فرم و ظاهر آن را نیز اصلاح کنید پیشنهاد می شود از کامپوزیت استفاده کنید. روکش های کامپوزیت فوق العاده بادوام هستند و می توانند بیشتر کارهایی را که در طول روز انجام می دهید تحمل کنند. برای ساخت کامپوزیت نیازی به آزمایشگاه نیست بنابراین در صورت نیاز می توان به راحتی آن را تعمیر کرد.

موارد کاربرد انواع چسب روکش دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

کامپوزیت بهتر است یا بلیچینگ

دندان ها ممکن است بنا به دلایل زیادی مانند سیگار کشیدن، استفاده از داروهای بدون نسخه، افزایش سن کدر شوند یا تغییر رنگ دهند. به دلیل مناسب بودن قیمت کامپوزیت و بلیچینگ اکثر افراد به استفاده از این دو روش تمایل دارند. بلیچینگ طول عمر زیادی ندارد و ماندگاری آن بسیار کمتر از کامپوزیت است.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان

کامپوزیت دندان می تواند حتی تا ۱۰ سال یا بیشتر هم ماندگاری داشته باشد. هر چند کامپوزیت هم در صورت عدم مراقبت صحیح ممکن است آسیب ببیند. با توجه به توضیحات داده شده طبیعی است که قیمت کامپوزیت از بلیچینگ بیشتر باشد. با کامپوزیت می توانید تعدادی از مشکلات دندان را به صورت هم زمان حل کنید. برای انتخاب بین کامپوزیت و بلیچینگ باید عواملی که برای بیمار مهم است در نظر گرفته شود.

اصلی ترین تفاوت کامپوزیت در فرایند و مراحل انجام آن است. همان طور که اشاره شد برای سفید کردن دندان با کامپوزیت یک ماده خارجی روی دندان های بیمار قرار می گیرد و تا مدت زمان زیادی ماندگاری دارد اما در بلیچینگ ماده خارجی بلافاصله از روی دندان پاک می شود و در اثر واکنش شیمیایی ایجاد شده دندان های بیمار سفید و درخشان می شود. از طرف دیگر طیف رنگ های کامپوزیت بیشتر است. علاوه بر تمامی موارد گفته شده این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که بلیچینگ نیاز به مراقبت بیشتری دارد. در هر دو روش کامپوزیت و بلیچینگ باید تا ۴۸ ساعت از مصرف مواد غذایی که باعث تغییر رنگ دندان می شود خودداری کنید.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

ارتباط کاشت ایمپلنت دندان و سرطان

مقایسه بلیچینگ با جرمگیری

کاربردهای چسب موقت ایمپلنت دندان

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ