نکاتی برای انواع کشیدن دندان

نکاتی برای انواع کشیدن دندان | بهترین جراح لثه اصفهان

بررسی نکاتی برای انواع کشیدن دندان

اگر دندانی در خط لثه شکسته شود، ممکن است دندانپزشک نیاز به ایجاد برشی برای برداشتن قطعات داشته باشد. برداشتن دندان در بیشتر موارد از طریق روش ساده صورت می گیرد اما برش زمانی ضروری می شود که دندانپزشک نتواند با ابزار های معمولی به دندان برسد. در مطلب امروز سایت دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان نکاتی برای انواع کشیدن دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

کشیدن جراحی اغلب با دندان عقل نهفته انجام می شود. در طول این روش کشیدن دندان شکسته، می توانید انتظار داشته باشید که یک شات لیدوکائین برای بی حس کردن آن ناحیه داشته باشید. برخی از بیماران نیز ممکن است برای مقابله با این روند به آرامبخش نیاز داشته باشند. برای کشیدن دندان شکسته شما یک بی‌حس کننده موضعی دریافت خواهید کرد که ناحیه اطراف دندان را بی‌حسدکند. در طول عمل شما فقط فشار دست و ابزار دندان پزشکی را لمس خواهید نمود ولی هیچ دردی را احساس نمی کنید

کشیدن دندان آسیاب و دندان عقل

دندان های عقل که به عنوان دندان آسیاب سوم نیز شناخته می شوند، آخرین دندان هایی هستند که در داخل دهان رشد می کنند. این دندان ها در قسمت پشتی دهان قرار می گیرند و در دو قسمت فوقانی و تحتانی دهان یافت شوند. دندان های عقل معمولاً در اواخر نوجوانی و اوایل دهه بیست سالگی در بخش عقبی استخوان فک ظاهر می شوند.

با اینکه همه دندان های عقل با درد و ناراحتی بسیار زیاد رشد می کنند اما اکثر آنها برای دندان های دیگر و بافت های دهان مشکل ساز نمی شوند. با این حال، افرادی زیادی نیز مشکلات دندان عقل را تجربه می کنند ممکن است با درد، عفونت و مشکل در غذا خوردن مواجه شوند. در این هنگام دندان پزشک با توجه به وضعیت بیمار تشخصی خواهد داد که دندان عقل از دهان خارج شود.

عوارض جراحی کشیدن دندان عقل | بهترین دندانپزشک اصفهان

سایر نکات در کشیدن دندان

زمانی که دندانپزشک شیوه کشیدن دندان را مشخص کرد، زمان حضور شما در مطب برای کشیدن دندان را بیان خواهد نمود. دندانپزشک معمولاً ناحیه را با لیدوکائین بی حس می کند و در برخی موارد از گاز اکسید نیتروژن استفاده می نماید. سپس با کمک ابزارهایی همچون آسانسور و فورسپس برای بزرگ کردن سوکت، شل کردن و برداشتن دندان استفاده می کند.

مهمترین چیزی که باید بعد از کشیدن دندان رعایت کرد، تمیز نگه داشتن ناحیه و جلوگیری از عفونت است. به همین خاطر بلافاصله پس از عمل، ممکن است دندانپزشک از شما بخواهد که به آرامی یک گاز خشک و استریل را گاز بگیرید. شما باید این پد را تا 30 تا 45 دقیقه در محل نگه دارید تا خونریزی را محدود شود و فرایند لخته شدن اتفاق بیافتد.

در نهایت دندانپزشک دستورالعمل های دقیقی برای مراقبت های پس از کشیدن به شما ارائه می دهد تا فرایند بهبود سرعت یابد. اما به مدت 24 ساعت پس از کشیدن دندان، نباید سیگار بکشید، دهان خود را با آب نک بشویید، و در صورت احساس درد و ناراحتی از داروهای مسکن استفاده نمایید.

تغذیه پس از کشیدن دندان

در روزهای اول از خوردن غذاهای سفت و ترد خودداری نموده و از غذاهای نرم مانند برنج، پاستا، تخم مرغ، ماست استفاده کنید. همچنین از مصرف نی برای نوشیدن خودداری کنید، زیرا این کار می تواند لخته های خون را از بین ببرد و باعث خشکی حفره ها شود.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان

زمان بازگشت به محل کار یا مدرسه

اکثر مردم می توانند ظرف یک یا دو روز پس از انجام عمل کشیدن دندان به محل کار یا مدرسه بازگردند. اگر شغلی دارید که به وزنه برداری یا کار فیزیکی سنگینی نیاز دارد، ممکن است لازم باشد چند روز دیگر از کار خود مرخصی بگیرید.

زمان نیاز تماس با دکتر

هر زمان که دچار دندان درد شدید، یا خونریزی زیاد شدید بهتر است به دندانپزشک خود خود مراجعه نماید.

چگونگی کشیدن دندان

کشیدن دندان ساده یا به روش جراحی خواهد بود که انجام این آن بسته به اینکه دندان شما قابل مشاهده باشد یا نهفته بستگی دارد.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

نکات مراقبتی بعد از جراحی ریشه باقی مانده در لثه

عوامل ایجاد جرم روی لمینت دندان

علل و علائم انواع آبسه دندان

نظر در"نکاتی برای انواع کشیدن دندان"

  1. سالاری

    دندان عقل کشیدم و با توجه به اینکه دور از دسترس هست حفظ بهداشتش یکم سخت بود . خوشبختانه مشکل عفونت برام پیش نیومد .

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ