نکاتی درمورد باندینگ دندان

نکاتی درمورد باندینگ دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی نکاتی درمورد باندینگ دندان

قبل از انجام Dental bonding، معمولا دندانپزشک در مورد اهداف زیبایی مد نظرتان با شما صحبت می کند و لثه های شما از نظر وضعیت سلامت معاینه می شوند. سپس دندانپزشک عکس‌برداری از دندان ها با اشعه ایکس را تجویز می کند. در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان نکاتی درمورد باندینگ دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

دندانپزشک با بررسی عکس دندان‌ها و لثه‌های شما مطمئن می شود که برای استفاده از روش Dental bonding واجد شرایط هستید. اگر پوسیدگی شدید دندان، بیماری لثه یا سایر مشکلات جدی سلامت دهان و دندان دارید، احتمالاً ابتدا باید این مشکلات را درمان کنید.

نحوه انجام باندینگ دندان

در طول عمل باندینگ دندان ها، دندانپزشک موارد زیر را انجام خواهد داد:

  • پیش از هر چیز باید یک رنگ مناسب انتخاب کنید. دندانپزشک با استفاده از تجربه خود و بررسی رنگ طبیعی دندان ها یک ماده رزین کامپوزیت را پیشنهاد می دهد که با رنگ دندان های طبیعی شما مطابقت داشته باشد.
  • در مرحله بعد دندان ها برای انجام باندینگ آماده می شوند. ابتدا سطح دندان شما زبر می شود. دندانپزشک برای انجام این کار از مایع حالت دهنده استفاده می کند. زبر شدن سطح دندان ها باعث می شود که مواد باندینگ راحت تر بتواند به سطح دندان های شما بچسبد.
  • مواد رزین که بر روی سطح دندان ها قرار می گیرد قوامی مانند بتونه دارد و بسیار محکم و مقاوم است. رزین بر اساس فرم و شکل دندان های شما قالب گیری می شود. دندانپزشک در مرحله بعد، رزین کامپوزیت را در سطح دندان های شما قرار داده و اقدامات لازم را برای محکم کردن آن انجام می دهد.

با استفاده از روش باندینگ رنگ زرد دندان های شما از بین می روند و دندان های شما جلا و درخشندگی خاصی پیدا می کنند. در نهایت، دندانپزشک شما با تجربه ای که دارد باعث می شود تا دندان های درخششی طبیعی داشته باشند. این درخشش در زیباتر شدن لبخند شما نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. استفاده از روش باندینگ برای هر دندان در حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان می برد. معمولا دندانپزشک بر اساس درخواست شما می تواند در هر جلسه یک دندان را باندینگ کند. اما با این حال برخی از افراد با توجه به بودجه خود ترجیح می دهند عمل باندینگ همه دندان ها را در یک روز انجام بدهند.

آشنایی با باندینگ دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

میزان درد باندینگ دندان

Dental bonding معمولاً دردناک نیست. عصب ها حس کننده های درد در داخل دندان ها هستند. اما در واقع دندانپزشک شما در جایی نزدیک به عصب دندان کار نمی کند. بنابراین شما در طول کار هیچ دردی را احساس نمی کنید. در بیشتر موارد، بیهوشی حتی در طول Dental bonding ضروری نیست. برخی از افراد ممکن است پس از عمل باندینگ دندانی حساسیت را تجربه کنند. اما این حساسیت کاملا موقتی است و معمولا در طول چند روز اول از بین می رود. بسته به میزان حساسیت دندان ها مصرف مسکن های بدون نسخه می توانند به کاهش این ناراحتی کمک کنند.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

اتفاقات بعد از باندینگ دندان

پس از Dental bonding، رعایت بهداشت دهان و دندان برای سالم و سفید نگه داشتن رنگ دندان ها ضروری است. حداقل دو بار در روز با یک مسواک نرم و خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنید. یک بار در روز برای خارج کردن ذرات غذا از فاصله میان دندان ها از نخ دندان استفاده کنید. رعایت منظم این موارد باعث می شود باندینگ شما عمر نسبتا طولانی تری داشته باشد. علاوه بر این، شما باید به طور منظم برای معاینه و تمیز کردن دندان ها به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، متخصص پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

دارو های درمان عفونت دندان

روش های خود مراقبتی برای ژنژیویت

خطرات مصرف بیش از حد فلوراید

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
error: Content is protected !!
سوالی دارید? چت در واتساپ