نکاتی در مورد وسیع کننده کام

نکاتی در مورد وسیع کننده کام | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی نکاتی در مورد وسیع کننده کام

در مطلب امروز سایت دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان نکاتی در مورد وسیع کننده کام را مورد بررسی قرار می دهیم.

میزان درد وسیع کننده کام

مانند هر دستگاه جدید دندانپزشکی، گسترش دهنده کام می تواند در چند روز اول باعث ناراحتی جزئی شود. برخی افراد پس از چرخاندن کلید نیز ناراحتی جزئی دارند. برای کاهش حساسیت، مسکن‌های بدون نسخه مانند استامینوفن، ایبوپروفن یا ناپروکسن مصرف کنید. گسترش دهنده های کام نباید باعث درد یا ناراحتی شدید شوند. در صورت بروز هر گونه عوارض جانبی، فوراً با دندانپزشک یا ارتودنتیست خود تماس بگیرید.

مزایای وسیع کننده کام

در موارد مناسب، باز کننده کام تعدادی از مزایای را ارائه می دهد، از جمله: می تواند طیف وسیعی از مشکلات دندانی از جمله ناهماهنگی و شلوغی را اصلاح کند. در کودکان، می تواند به کاهش نیاز به جراحی دهان در مراحل بعدی زندگی کمک کند. این دستگاه با سایر وسایل ارتودنسی مانند بریس و هدگیر سازگار است.

مزایا و معایب ونیرهای کامپوزیت دندان | بهترین جراح لثه اصفهان

عوارض باز کننده کام

در حالی که سن یک خطر نیست، مهم است که توجه داشته باشید که گسترش دهنده کام برای بزرگسالان ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد. از آنجایی که استخوان های بالغ در حال حاضر به طور کامل شکل گرفته و توسعه یافته اند، حرکت آنها به زمان بیشتری نیاز دارد. علاوه بر این، ممکن است کمی طول بکشد تا به یک گسترش دهنده کام جدید عادت کنید.

عوارض جانبی موقت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • درد یا ناراحتی خفیف
  • سردرد
  • آب دهان
  • گرفتگی
  • نوک زبانی حرف زدن

برخی از افرادی که دارای بازکننده کام هستند ممکن است فاصله دندان های قدامی را تجربه کنند که سپس با ارتودنسی اصلاح می شود. 12 دندان جلوی دهان شما دندان های قدامی شما هستند. در نهایت، غذا، مواد زائد و پلاک می‌توانند روی بازکننده کام شما جمع شوند و باعث ایجاد طعم یا بوی بد شوند. اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از این امر، منبسط کننده خود را هر روز به طور کامل تمیز کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان

طول درمان باز کننده های کام

این بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله سن، شدت بیماری و شرایط شما. به عنوان مثال، یک کودک 8 ساله ممکن است تنها به یک یا دو ماه نیاز داشته باشد تا کام خود را باز کند. یک فرد بالغ که استخوان‌هایش کاملاً رشد کرده است، ممکن است به چند ماه تا یک سال یا بیشتر نیاز داشته باشد. حتی پس از اینکه کام شما به عرض مناسب باز شود، دندان پزشک شما احتمالاً دستگاه را برای چهار ماه تا شش ماه دیگر در جای خود باقی می گذارد. این به استخوان فک شما زمان می دهد تا به هم جوش بخورد و قوی شود.

ضرورت استفاده از وسیع کننده کام

اگر به دلیل مشکلات اسکلتی، کام باریکی دارید، بله، برای تصحیح فک شما یک بازکننده کام لازم است. بریس ها می توانند دندان ها را حرکت دهند، اما نمی توانند استخوان فک شما را حرکت دهند. دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی شما می تواند به شما اطلاع دهد که آیا یک بازکننده کام باید بخشی از برنامه درمانی شما باشد یا خیر.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

عوامل ایجاد پریودنتال

مزیت های آرام بخش IV در دندانپزشکی

نکات مراقبتی پس از تعویض لمینت دندان

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ