نکات مهم قبل از انجام لمینت کانتکت لنز

نکات مهم قبل از انجام لمینت کانتکت لنز | بهترین جراح لثه اصفهان

بررسی نکات مهم قبل از انجام لمینت کانتکت لنز

در ادامه این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان به مطالعه نکات مهم قبل از انجام لمینت کانتکت لنز خواهیم پرداخت. در زیر به چند مورد از رایج‌ترین سوالاتی که ممکن است به ذهن شما عزیزان خطور کند، اشاره می‌نماییم:

تفاوت های لمینت کانتکت لنز و لیمنت معمولی

از آنجایی که لمینت‌ها به عنوان یک گزینه دائمی در نظر گرفته می‌شوند، دندانپزشک معمولاً باید مدتی را صرف آماده سازی دندان شما برای نصب آنها کند. این فرآیند می‌تواند شامل ساییدن دندان یا برداشتن بخشی از دندان، از جمله مینای دندان برای آماده کردن آن بمنظور نگه داشتن لمینت باشد. اما در لمینت کانتکت لنز به دلیل ضخامت فوق العاده نازک نیازی به این پروسه طولانی نیست. بعلاوه ونیرهای بدون تراش می‌توانند نتایج فوق العاده‌ای همانند لمینت‌های معمولی ارائه دهند و گاهی اوقات حتی شیک‌تر از لمینت‌های معمولی هستند زیرا زیبایی طبیعی دندان‌های شما را افزایش می‌دهند.

اگرچه لنزهای دندانی، ضخامت بسیار نازکی دارند اما پس از چسبانده شدن در جای خود، به اندازه مینای دندان‌های شما مستحکم هستند. لمینت‌های بدون تراش، همان چیزی هستند که افراد مشهور از آن استفاده می‌کنند زیرا می‌خواهند دندان‌های خود را حفظ کنند و دوست ندارند بی حسی یا ناراحتی تراشیدن دندان را تجربه نمایند. همچنین آنها می‌توانند به لبخند بی نقصی دست پیدا کنند که برگشت پذیر است و ظاهر آنها را بطرز عجیبی تغییر نمی‌دهد.

مطلب پیشنهادی : روش های پیشگیری از بروز عوارض ارتودنسی دندان

دوام واقعی لمینت کانتکت لنز

مطالعات ادعا می‌کنند که دوام آنها می‌تواند ۱۰ تا ۱۵ سال باشد. با اینحال، زمان تخمین زده شده نسبی بوده و به عواملی بستگی دارد که از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. رعایت بهداشت صحیح دهان و دندان و چکاپ‌های منظم دندانپزشکی باعث افزایش ماندگاری آنها می‌شود.

مزایای نصب لمینت کانتکت لنز چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان

برگشت پذیری لنزهای دندانی

بله. از آنجا که آنها به تغییر ساختار دندان‌ها نیازی ندارند، در صورت تمایل شما قابل برداشتن هستند. اما توجه داشته باشید که لمینت کانتکت لنز روی مینای دندان شما چسبانده می‌شود بنابراین احتمال دارد به سطح دندان شما آسیب وارد کند. در حالیکه آنها برگشت پذیر یا نیمه دائمی در نظر گرفته می‌شوند اما این بدان معنا نیست که دندان‌های شما اصلا تحت تأثیر روند نصب یا برداشتن آنها قرار نخواهند گرفت.

انواع لمینت بدون تراش

لنزهای دندانی در انواع مختلفی تولید می‌شوند که عبارتند از لومینیرز، دیوراتین، ویوانیرز. دندانپزشک پس از چک کردن دندان‌هایتان می‌تواند بگوید که کدام نوع برای شما مناسب‌تر است.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان

توصیه های مراقبتی پس از نصب لمینت کانتکت لنز

برای افزایش دوام لنز دندانی خود بهتر است در صورت استعمال دخانیات، آن را ترک کنید، مصرف چای و قهوه را کاهش دهید، از مسواک نرم استفاده کنید، از شکستن آجیل یا چیزهای سفت با دندان‌هایتان خودداری نمایید و چکاپ‌های دندانپزشکی را فراموش نکنید.

معایب لمینت کانتکت لنز

ماندگاری لنزهای دندانی در مقایسه با لمینت‌های معمولی، کمتر است. همچنین آنها بعلت ضخامت بسیار نازکی که دارند، فقط می‌توانند نواقص جزئی دندان‌ها را بپوشانند.

راه های ارتباطی با مرکز تخصصی دندانپزشکی نجم

توجه :

  • صحت علمی مطلب منتشر شده فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
error: Content is protected !!
سوالی دارید? چت در واتساپ