چه اشخاصی می توانند دندان جلوی خود را ایمپلنت کنند؟

چه اشخاصی می توانند دندان جلوی خود را ایمپلنت کنند؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان-بهترین جراح لثه اصفهان-بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

چه اشخاصی می توانند دندان جلوی خود را ایمپلنت کنند؟

برای انجام ایمپلنت دندان جلو باید استخوان کافی در فک وجود داشته باشد.

اگر فک شما تراکم استخوانی کمی دارد ایمپلنت دندان شما موفقیت آمیز نخواهد بود. از دیگر شرایط لازم برای موفقیت آمیز بودن ایمپلنت می توان به قوی بودن استخوان فک اشاره کرد. استخوان فک باید هنگام صحبت کردن، غذا خوردن و سایر کارهای روزانه ایمپلنت را محکم نگه دارد و از آن پشتیبانی کند.

چنان چه برای کاشت ایمپلنت دندان جلو تراکم استخوانی کافی ندارید می توانید پیوند استخوان یا تقویت استخوان انجام دهید.  در تقویت استخوان روش های مختلفی برای ساخت استخوان به کار می رود تا بتوان پایه های ایمپلنت را در استخوان فک قرار داد. این روش ها معمولا شامل پیوند مواد استخوانی یا بونلیک به فک هستند از این رو به آن پیوند استخوان می گویند. برای انجام پیوند استخوان دندان های طبیعی و بافت های نگه دارنده در نزدیکی ایمپلنت باید سالم باشند.

قبل از آغاز ایمپلنت دندان جلو متخصص ایمپلنت ابتدا از جلوی فک شما عکس برداری می کند و در صورت نیاز با استخوان مجدد ناحیه جلوی فک را تقویت می کند. با این کار دندانپزشک مطمئن می شود که ایمپلنت دندانتان از حمایت کافی در استخوان فک برخوردار است و مدت زمان زیادی در دهان شما دوام می آورد.

علاوه بر این موارد دیگری مانند سلامت کلی دهان و دندان و عادات غذایی کودک نیز بررسی می شود. عاداتی مانند سیگار کشیدن احتمال موفقیت آمیزبودن ایمپلنت را کاهش داده. علت اهمیت این امر به فرآیند التیام و جوش خوردن ایمپلنت برمی گردد. تقویت ناحیه فک بالا به وسیله استخوان باعث ایجاد حمایت کافی و ثبات ایمپلنت می شود.

با وجود این ملاحظات سختگیرانه ایمپلنت دندان برای بسیاری از افراد به خوبی جواب می دهد و زمانی که فرد دندان جلو را از دست می دهد ایمپلنت دندان جلو بهترین جایگزین آن محسوب می شود.

چه اشخاصی می توانند دندان جلوی خود را ایمپلنت کنند؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان-بهترین جراح لثه اصفهان-بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان

 

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

خوراکی های مضر برای کامپوزیت دندان

مراحل کامپوزیت دندان خرگوشی

بهترین نوع لمینت بر اساس برند

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ