مشکلات دندان عقل

مشکلات دندان عقل | بهترین دندانپزشک اصفهان-بهترین جراح لثه اصفهان-بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

مشکلات دندان عقل

وقتی دندان عقل مشکل ساز است

در بیشتر موارد، به خاطر عوارض مختلف و مشکلات به وجود آمده دندان عقل باید برداشته شود، زیرا این دندان بر روی سلامت بقیه دندان‌ها تأثیر می‌گذارد. این دندان ها غالبا فضایی برای رشد ندارند ولی در عوض می توانند در زوایای مختلف بر روی فک حتی به صورت افقی رشد کنند.

 

مشکلات رایج در رشد دندان عقل عبارتند از:

  • پنهان ماندن دندان عقل در لثه، در نهایت به دام افتادن یا نهفته شدن آن در قسمت فک که منجر به عفونت یا آبسه می شود که در نهایت به ریشه های دندان های دیگر آسیب می رساند و تکیه گاه استخوانی را فرسایش می دهد.

 

  • شکافتن لثه توسط دندان عقل اما به سختی می توان آن را مشاهده و تمیز کرد به طوری که آن را به کانون باکتری هایی تبدیل می کند که باعث بیماری لثه و عفونت دهان می شود.

 

  • به طور کامل رویش می کند، اما با رشد زاویه دار، دندان های مجاور را تحت تاثیر قرار می دهد، که باعث شلوغی و آسیب به دندان های سالم اطراف می شود.

 

مشکلات دندان عقل | بهترین دندانپزشک اصفهان-بهترین جراح لثه اصفهان-بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان

 

آیا کشیدن دندان عقل ضروری است؟

دندان‌های عقل سومین دسته از دندان‌های آسیاب در ناحیه پشت دهان هستند که در اواخر سال‌های نوجوانی شروع به رویش می‌کنند. به همین خاطر در بسیاری از افراد، دندان عقل فضای کافی برای بیرون آمدن از لثه با زاویه مناسب را ندارد . در نتیجه برای حفظ سلامت فضای دهان و سایر دندان های دیگر بهتر است دندان های عقل کشیده شود.

 

آیا همه باید دندان عقل خود را در بیاورند؟

اگرچه کشیدن دندان عقل یک عمل جراحی شایع و بسیار رایج است اما انجام این جراحی برای همه افراد الزامی و ضروری نیست. اگر دندان های عقل شما سالم هستند، به طور کامل رشد می کنند، و بدون ایجاد مشکل برای بقیه دندان های شما به درستی در محل خود قرار گرفته اند، شما حتی می توانید تمام عمر خود از آنها برای هضم غذا استفاده نمایید.

 

آیا برداشتن دندان عقل در سنین پایین تر اجباری است ؟

بسیاری از دندانپزشکان معتقدند کشیدن زود هنگام دندان عقل توسط جراح متخصص دهان بهترین راه برای ارتقا سلامت دهان و دندان افراد است.

 


مطالعه بیشتر :

جراحی دندان عقل

دندان عقل و فشار خون

علائم زمان کشیدن دندان عقل

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ