چه زمانی باید پر کننده های دندان را تعویض کرد؟

چه زمانی باید پر کننده های دندان را تعویض کرد؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان-بهترین جراح لثه اصفهان-بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

چه زمانی باید پر کننده های دندان را تعویض کرد؟

پرکننده های دندان ممکن است مدت زمان زیادی دوام بیاورند.

اما در برخی موارد امکان دارد که آسیب ببیند و باید زودتر از حد معمول پرکننده ها تعویض گردد. ممکن است بر روی دندان های خود نشانه های سایش را مشاهده کنید این موارد می تواند شامل ترک در مناطق آسیب دیده باشد. در این موقعیت بهتر است پیش از افتادن دندان نسبت به ترمیم دندان خود اقدام کنید.

 

چنانچه دندان شما ترک دیده باشد و عمل جویدن را ادامه دهید ترک و آسیب دندان بیشتر خواهد شد. در این موقعیت دندان شما نیازمند ترمیم بیشتری خواهد بود.

 

در صورتی که پوسیدگی شما در اطراف پرشدگی بیشتر باشد امکان دارد که دندانپزشک به جای ایجاد حفره ثانویه دندان را به وسیله یک تاج دندان ترمیم کند.

 

عفونت

گاهی یکی از حفره هایی که دندان به آن متصل است ممکن است جدا شود. و یک فضای نسبتا کوچک را ایجاد کند. وجود این فضا باعث رشد باکتری ها می باشد که پوسیدگی دندان را به دنبال دارد. پوسیدگی دندان باعث می شود که قسمت پرشدگی شل شود و از جای خود خارج شود. در صورتی که احساس کردید فاصله موجود میان پرشدگی و دندان دچار عفونت شده است خیلی سریع به دندانپزشک مراجعه نمایید.

 

آسیب

هر زمان که متوجه آسیب دیدگی، درد و سوزش در ناحیه پرکردگی دندان شدید سریع به دندانپزشک مراجعه نمایید.

 

نکته دیگری که در مورد پرشدگی دندان ها وجود دارد این است که طول عمر این نوع درمان به نوع موادی بستگی دارد که دندانپزشک برای پرکردن حفره دندان شما به کار برده است. برخی از این مواد عمر طولانی تری دارند و برخی دیگر زودتر دوام خود را از دست می دهند.

چه زمانی باید پر کننده های دندان را تعویض کرد؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان-بهترین جراح لثه اصفهان-بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان

 

آیا پرکردگی شل می تواند عوارضی ایجاد کند؟

اگر ظرف چند روز پرکردن جایگزین نشود. ممکن است به دندان محافظت نشده آسیب برساند.

باکتری ها و ذرات غذا می توانند به فضای خالی بچسبند و باعث پوسیدگی شوند. همچنین، پرکردگی از دست رفته می‌تواند عاج، لایه دوم دندان در زیر مینای سخت خارجی را در معرض دید قرار دهد.

عاج نرمتر از مینای دندان است و بیشتر در معرض پوسیدگی است. عاج اکسپوز نیز می تواند بسیار حساس باشد.

پوسیدگی یا آسیب بیشتر به دندان ممکن است به کارهای ترمیم گسترده تری مانند تاج دندان، کانال ریشه یا کشیدن دندان نیاز داشته باشد. به همین دلیل است که هر چه زودتر بتوانید فیلینگ را جایگزین کنید، بهتر است.


مطالب مرتبط :

جدا شدن پرشدگی دندان

افتادن پرکردگی دندان

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ