بهترین نوع لمینت بر اساس برند

بهترین نوع لمینت بر اساس برند | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی بهترین نوع لمینت بر اساس برند

هنگام انتخاب لمینت باید به کارخانه سازنده آن نیز دقت کرد. در این مقاله از سایت دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک اصفهان بهترین نوع لمینت بر اساس برند را مورد بررسی قرار می دهیم.

daVinci™:

این شرکت در زمینه ساخت ونیر بیش از سی سال تجربه دارد و از معتبرترین برندهای سرامیکی است.

IPS Empress®:

در این شرکت روکش ها متناسب با رنگ دندان هر فرد ساخته می شوند. این شرکت دوازده روکش با رنگ های مختلف تولید می کند تا ظاهر لبخندتان حدالامکان طبیعی باشد.

IPS e.max®:

کارخانه سازنده ونیر های لیتیوم دی سیلیکات اکثرا IPS e.max® است. بارزترین ویژگی لمینت های این کارخانه استحکام بالای مواد سازنده آن است.

طول عمر انواع لمینت دندان

ونیرها در حالت کلی از هر نوعی باشند بین ۷ تا ۱۵ سال ماندگاری دارند و پس از گذشت این زمان باید تعویض شوند.

ونیرهای بدون نیاز به آمادگی

یک سری ونیرها برای چسباندن به دندان نیازی به تغییر شکل سطح رویی دندان یا تراشیدن مینای دندان ندارند به همین خاطر به آن ها ونیر بدون نیاز به آمادگی می گویند.استفاده از این مواد به میزان عمل زیبایی درخواستی تان بستگی دارد. مواد این ونیرها از ونیرهای سنتی نازک تر است و نیاز نیست مینای دندان زیاد تراشیده شود. بیماران ملاحظه گری که قصد دارند دندان شان کمتر آسیب ببیند می توانند از این ونیر استفاده کنند. معروف ترین برندهای سازنده این مدل روکش ها عبارت است از:

  • Vivaneers
  • Vivaneers™
  • DURAthin®

بهترین مارک لمینت دندان بدون تراش

لمینت های بدون تراش به قدری نازک اند که برای نصب آن ها نیازی به تراشیدن مینای دندان نیست. پیوند این لمینت ها به دندان طی فرایندی غیرتهاجمی انجام می شود. از آن جایی که لمینت های فوق نازک در ایران ساخته نمی شوند رنگ و قالب انتخابی باید توسط لابراتور به نمایندگی در کشور های همسایه منتقل شود که ساخت آن حدود ۳ الی ۴ هفته طول می کشد. در لمینت های بدون تراش بیمار نیازی به استفاده از لمینت موقت ندارد زیرا مینای دندان در آن تراشیده نمی شود. در جلسه دوم که حدود یک ماه بعد از قالب گیری دندان است لمینت روی دندان ها نصب می شود.

مراحل کامپوزیت دندان خرگوشی | بهترین دندانپزشک اصفهان

لمینیت سرامیکی دوراتین DURAthin®

این ونیر از ونیرهای پرسلین بسیار نازک است که نیازی به تراشیدن مینای دندان ندارد و برای کاشت مستقیم روی دندان های جلو طراحی شده است. این ونیر برای بیمارانی که از تراشیدن مینای دندان شان می ترسند یا می خواهند دندان شان پس از کاشت لمینت آسیب نبیند مناسب است. ونیر دوراتین را می توان از روی دندان برداشت. اگرپس از گذاشتن لمینت از آن راضی نبودید و پس از مدتی تصمیم گرفتید ونیر کامپوزیت بگذارید می توانید به راحتی این ونیر را از روی دندان هایتان بردارید. این ونیر با تکنیک های پیشرفته ای مانند CAD/CAM نیز قابل نصب است. بیمارانی که لبخند باریکی دارند یا برای ارتودنسی چند دندان خود را کشیده اند می توانند از ونیر دوراتین استفاده کنند. این نوع لمینت برای پوشش دادن دندان های کج نیز کاربرد دارد.

لومینیر

روکش های لومینیر نازک اند و استحکام بالایی دارند به همین خاطر زیاد از آن ها استقبال می شود. در حالت کلی توصیه می شود از لمینت هایی که به صورت اختصاصی برای دندان های شما ساخته می شوند استفاده کنید. مواد ترمیم کننده لومینیر مانند ونیرهای سنتی در آزمایشگاه های خارج از مطب ساخته می شوند و برای نصب آن ها دو جلسه حضوری کافی است. اگر برای روکش کردن دندان تان تردید دارید پیشنهاد می شود از این روکش استفاده کنید زیرا قابل برگشت است و هر موقع پشیمان شدید می توانید آن را بردارید.

تصمیم گیری قطعی بستگی به وضعیت دندان هایتان دارد. بسته به شرایط دندان هایتان ممکن است ونیر سنتی برای شما مناسب ترباشد. این روکش ها ضخامت کمی دارند هم چنین خیلی مستحکم نیستند و به اندازه ونیرهای دیگر دندان ها را پوشش نمی دهند.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان

لمینت بدون تراش ویوانیرز Vivaneers™

ونیر ویوانیرز از ونیرهای فوری و مستقیم است که برای کار گذاشتن آن نیازی به تراشیدن مینای دندان ندارد. از این ونیر برای پوشاندن عیوب ظاهری دندان مانند شکستگی، لب پریدگی یا تغییر رنگ جزئی دندان ها استفاده می شود. این ونیر مستحکم و با دوام است و در کوتاه ترین زمان ممکن می توان آن را کار گذاشت. این نوع لمینت از مواد مختلفی مانند زیرکونیا BruxZir®، سرامیک سیلیکات لیتیوم و دی سیلیکات لیتیوم ایمکس IPS ساخته می شود. ونیر BruxZir ساخت شرکت Vivaneers است. استحکام فوق العاده ای دارد و جزو بهترین مارک های لمینت دندان است. این ونیر از لحاظ زیبایی مانند دندان های طبیعی است.

لمینت کامپوزیتی (روش مستقیم)

از دیگر انواع لمینت دندان بعد از لمینت سرامیکی (روش غیر مستقیم) می توان به لمینت کامپوزیتی اشاره کرد. این لمینت هم رنگ دندان است و معمولا در مطب ساخته می شود. ای ونیر با توجه به وسعت کار، بدفرمی ها و فواصل باز بین دندان روی دندان چسبانده می شود.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

عوارض و معایب بلیچینگ دندان

خوراکی های مضر برای کامپوزیت دندان

مراحل کامپوزیت دندان خرگوشی

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ