مزیت های انجام لمینت و کامپوزیت ای پی اس

مزیت های انجام لمینت و کامپوزیت ای پی اس | بهترین جراح لثه اصفهان

بررسی مزیت های انجام لمینت و کامپوزیت ای پی اس

با آمدن انواع کامپوزیت و لمینت و تنوع آن ها، گاهی افراد برای بکارگیری یکی از روش های کامپوزیت و لمینت دچار سردرگمی می‌شوند. اما باید بدانید که هر کدام از انواع روکش های دندانی برای یک کاربرد خاص است و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از انواع آن را انتخاب نمایید. قصد داریم در این مطلب سایت دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان شما را با مزیت های انجام لمینت و کامپوزیت ای پی اس آشنا کنیم. و دلیل اینکه چرا این روکش جذاب و زیبا، محبوبیت زیادی در بین افراد دارد را بیان کنیم. پس با این مقاله همراه باشید تا به طور کامل این نوع از انواع روکش و مزایایی که باعث تمایز آن از انواع دیگر شده است آشنا شوید.

برتری های لمینت و کامپوزیت ای پی اس (IPS)

روکش آی پی اس دارای استحکام زیادی است و به طور کامل از جنس سرامیک می‌باشد و همین ویژگی ها باعث شده است. تا به عنوان یکی از بهترین کامپوزیت های موجود شناخته شود. علاوه بر این لمینت ای پی اس به صورت فشاری روی قالب در لابراتوار ها و به صورت اختصاصی برای دندان هر فرد و متناسب با ویژگی های دهان و دندان فردی شما ساخته می‌شود. و این می‌تواند یک نقطه مثبت برای این باشد که طرح لبخند شما کاملا به صورت طبیعی بنظر رسد و به دلیل رنگ طبیعی این نوع لمینت و هماهنگی آن با دندان های شما برای شما زیبایی منحصربفردی را ایجاد نماید. حتی از لمینت ای پی اس به عنوان جایگزین و ترمیم دیگر لمینت ها استفاده می‌شود.

مطلب پیشنهادی : نکات مراقبتی پس از انجام لمینت ای پی اس

کاربردهای فوق العاده کامپوزیت و لمینت ای پی اس

روکش ای پی اس یکی از انواع لمینت و کامپوزیت هایی است که هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از آن برای انواع بیماران وجود ندارد. و میتواند در عین زیبایی آفرینی برای شما بسیار کاربردی باشد و تمامی جنبه های زیبایی دهان و دندان را برای شما به ارمغان آورد:

  • رفع فواصل در دندان ها
  • از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ دندان ها (به صورتی کاملا طبیعی)
  • اصلاح ناهماهنگی دندان ها
  • ایجاد هماهنگی در سایز دندان ها
  • درمان ساییدگی و شکستگی و ترک دندان ها

مزیت های ویژه لمینت ای پی اس

قطعا هر فردی که اقدام به استفاده از روکش های لمینت و کامپوزیت می‌نماید. رفع و اصلاحات مشکلات دهان و دندان ها برای داشتن لبخندی زیبا تر و چهره ای دلنشین تر است. دیگر تاثیر لبخند و داشتن لبخند زیبا در جامعه و ارتباطات شما با اطرافیان و همچنین در محل کار به ویژه افرادی که کسب و کارهایی مانند بازاریابی و فروش دارند. بر کسی پوشیده نیست. پس اولین انتظاری که از هر لمینت می‌توان داشت این است که لبخند شما را زیباتر و تاثیرگذار تر نماید.

نکات مراقبتی پس از انجام لمینت ای پی اس | بهترین دندانپزشک اصفهان

این ویژگی به صورت منحصر بفرد و ویژه تری در لمینت ای پی اس وجود دارد. یکدستی این لمینت و هماهنگی آن با دندان های طبیعی شما باعث شده است که بیمارانی که از این نوع لمینت استفاده می‌نمایند کاملا از ظاهر جدید دندان های خود راضی باشند. البته این تنها مزیت این نوع لمینت ها نیست. بلکه از دیگر مزیت های این روکش ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرامیکی بودن آن

درخشش و رنگ طبیعی که سرامیک بکار رفته در روکش ای پی اس دندان به شما کمک می‌کند تا این نوع لمینت در برابر تغییر رنگ مقاوم باشد و همچنین این موضوع باعث می‌شود تا سازگاری این نوع روکش با لثه ها بالا باشد و به خوبی روی دندان های شما قرار بگیرد.

طول عمر بالای روکش های ای پی اس

به علت استفاده از مواد با استحکام بالا در این نوع روکش ها؛ طول عمر کامپوزیت و لمینت ای پی اس بسیار بالا رفته به گونه ای که اگر از آن به خوبی مراقبت نمایید. می‌توانید در طولانی مدت از لمینت ای پی اس بدون نیاز به ترمیم استفاده نمایید. علاوه بر این استحکام بالا باعث می‌شود که زمان های مراجعه شما به دندانپزشک برای ترمیم و معاینه آن ها طولانی شود و این موضوع می‌تواند به کاهش هزینه های بعد از لمینت و همچنین وقت شما کمک نماید.

ترمیم و یکدستی دندان ها

با روکش های آی پی اس مانند دیگر روش های لمینت دندان و کامپوزیت دندان، می توان به یک دست کردن و رفع مشکلات جزئی دندان ها پرداشته و ظاهر آن را ترمیم نمود.

بالا رفتن اعتماد بنفس

بهبود ظاهر و اطمینان از ظاهر آراسته باعث میشود شما به عنوان یک فرد در جامعه در ارتباطات خود با دیگران اعتماد بنفس بالاتری داشته باشید و بتوانید بهتر از قبل با دیگران ارتباط گرفته و بدون خجالت در میان جمع بدرخشید.

نازک بودن آن

مواد بکار رفته در روکش های ای پی اس در کنار مقاومت و استحکام بالا دارای ضخامت بسیار کمی بوده به طوری که برای قرار گیری روی دندان ها نیازی به تراشیدن مینای دندان ها نیست و شما می‌توانید با خیال راحت از برگشت پذیر بودن این روش، آن را انتخاب نمایید.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان

مراقبت های لازم پس از گذاشتن لمینت یا کامپوزیت های ای پی اس

چنانچه از روش های دندانی مانند لمینت آی پی اس یا کامپوزیت آی پی اساستفاده می نماید. برای افزایش طول عمر آنها و استفاده بهتر و بیشتر از این روکش ها، موارد زیر را رعایت فرمایید:

در مواد غذایی که استفاده می‌کنید دقت بیشتری نمایید

نوشیدنی ها و غذاهایی که استفاده می‌کنید، نباید برای دندان های شما مضر باشد و باعث آسیب به لمینت یا کامپوزیت شما شود. نوشابه به دلیل قند بالا و اسید به کار رفته در آن یکی از نوشیدنی های مضر برای آن ها است. همچنین بافت غذایی که مصرف می‌کنید نباید سفت باشد تا فشارهای وارد شده به دندان های شما زیاد و باعث شکستن و یا ترک خوردن دندان های شما نشود.

رعایت اصول بهداشت دهان و دندان

رعایت اصول بهداشت دهان و دندان مانند مسواک زدن حداقل روزی دو مرتبه با مسواکی مناسب و همچنین استفاده از خمیر دندان که فاقد مواد ساینده است می‌تواند در طول عمر لمینت ای پی اس بسیار تاثیرگذار باشد. توجه داشته باشید. هنگامی که دارای روکش هستید نباید زیاد از دهان شویه ها استفاده کنید. زیرا دهان شویه ها بزاق دهان شما را کم می‌کند در صورتیکه شما برای کاهش اسیدیته دهان خود به بزاق کافی نیاز دارید.

 

راه های ارتباطی با مرکز تخصصی دندانپزشکی نجم

توجه :

  • صحت علمی مطلب منتشر شده فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ