موارد نیاز به بیوپسی از دهان

بررسی موارد نیاز به بیوپسی از دهان

در مطلب امروز سایت دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهان موارد نیاز به بیوپسی از دهان را مورد بررسی قرار می دهیم. برخی ضایعات هستند که می توانند در عملکرد دهان شما اختلال ایجاد کنند. ممکن است برای تعیین علت ایجاد ضایعه به بیوپسی نیاز داشته باشید تا بتوان تشخیص صحیح و درمان مناسب را انجام داد. تغییرات التهابی بالقوه می تواند بر حفره دهان یا ضایعات استخوانی تأثیر بگذارد که دندانپزشک شما قادر به تشخیص آن با اشعه ایکس یا معاینه بالینی نیست.

اگر دندانپزشک شما مشکوک به تشخیص سرطان دهان (که در سر، گردن و دهان یافت می شود) باشد، می توانید برای تایید حدس او بیوپسی را انجام دهید. اگر قبلاً سرطان دهان در شما تشخیص داده شده است، بیوپسی می تواند به تعیین مرحله و وسعت سرطان، علاوه بر منبع آن، کمک کند.

جراحان دهان طیف وسیعی از بیماری ها و آسیب هایی را که دهان، صورت، گردن و فک را تحت تاثیر قرار می دهند، تشخیص می دهند و درمان می کنند. آن ها در طول معاینه کامل گردن و سر، با استفاده از بیوپسی دهان فرایند تشخیص را تکمیل می کنند. در صورت تشخیص برخی مشکلات ممکن است دندانپزشک شما را به یک متخصص گوش و حلق و بینی ارجاع دهد.

در طول بیوپسی دهان، نمونه کوچکی از بافت مشکوک از دهان شما برداشته می‌شود و برای پاتولوژیست فرستاده می‌شود تا نمونه مورد نظر را از لحاظ وجود بیماری بررسی نماید. پس از بررسی های لازم یک برنامه درمانی سفارشی بر اساس اطلاعات موجود در گزارش پاتولوژیست برای بیمار ایجاد می شود.

مراحل گام به گام بیوپسی دهان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

میزان درد بیوپسی دهان

شما نباید در طول عمل بیوپسی احساس درد کنید – شاید فقط فرو رفتن یک سوزن تیز را در حین تزریق بی‌حس کننده موضعی یا زمانی که از سوزن برای بیوپسی استفاده می‌شود را حس کنید. استفاده از ابزارهای مختلف همچنین ممکن است منجر به فشار جزئی در هنگام جمع آوری نمونه شود.

پس از از بین رفتن بیهوشی، بسته به محل انجام بیوپسی، محل ممکن است برای چند روز احساس درد کند. ممکن است بخواهید از غذاهای نرم استفاده کنید و از داروهای بدون نسخه برای درد استفاده کنید (از مصرف NSAIDS خودداری کنید، که می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد). اگر درد قابل توجهی از بیوپسی تجربه کردید، ممکن است برای شما داروهای ضد درد تجویز شود.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهان

بهبودی پس از بیوپسی

پس از بیوپسی لثه، بی حسی در لثه ها به تدریج از بین می رود. می توانید فعالیت های عادی و رژیم غذایی خود را در همان روز از سر بگیرید. در طول بهبودی، محل بیوپسی ممکن است برای چند روز درد داشته باشد. ممکن است پزشک از شما بخواهد که به مدت یک هفته از مسواک زدن اطراف محل خودداری کنید. اگر بخیه زده اید، ممکن است مجبور شوید به پزشک یا دندانپزشک خود مراجعه کنید تا بخیه ها را بکشند.

در صورتی که لثه های شما:

  • خونریزی
  • متورم شدن
  • برای مدت طولانی زخم باقی بماند
  • باید به پزشک مراجعه کنید.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

مراحل و روش های جراحی وستیبولوپلاستی

آمادگی های قبل از انجام لمینت دندان

روش های بازسازی دندان

نظر در"موارد نیاز به بیوپسی از دهان"

  1. کریمی

    توده تقریبا سفت زیر زبونم بود که دکتر برجیان تجویز بیوپسی داشتند فعلا توسط ایشون به پاتولوژی فرستاده شده اما با توضیحات دکتر از استرسم کم شده و امیدوارم که مشکل خاصی نباشه . ایشون با کمترین درد خونریزی بیوپسی دهان برام انجام دادند

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ