پاسخ به پرسش هایی در مورد جراحی لیفت سینوس

پاسخ به پرسش هایی در مورد جراحی لیفت سینوس | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

پاسخ به پرسش هایی در مورد جراحی لیفت سینوس

در این مطلب از سایت دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان پاسخ به پرسش هایی در مورد جراحی لیفت سینوس را بررسی خواهیم کرد.

آیا عمل لیفت سینوس درد دارد؟

در حین عمل به دلیل بی حسی هیچ دردی احساس نمی کنید. پس از عمل درد خفیفی تجربه می کنید که با مسکن هایی که دکتر برایتان تجویز کرده است قابل کنترل است. ممکن است از شما خواسته شود هر چهار ساعت یک قرص بخورید.

درد یا ناراحتی پس از عمل لیفت سینوس، باید ظرف سه یا چهار روز اول کاهش یابد. اگر درد همچنان اذیتتان می کند بهتر است با دکتر خود تماس بگیرید. با این حال در برخی افراد سه تا هفت روز پس از عمل درد شدیدی احساس می شود که ممکن است نشان دهنده خشکی حفره دندان (کنده شدن لخته خون) باشد.

آیا سرگیجه بعد از عمل طبیعی است؟

اگر از حالت دراز کشیده ناگهان بلند شوید بنشینید یا بایستید ممکن است احساس سرگیجه کنید. اگر دراز کشیده اید پیش از این که ناگهان بلند شوید و بایستید، حداقل یک دقیقه بنشینید. به تدریج برخیزید تا بدنتان بتواند خود را تطبیق دهد. اگر هنگام ایستادن یا نشستن سرگیجه دارید، فورا دراز بکشید تا غش نکنید.

مطلب پیشنهادی : آشنایی با انواع پروتز بر پایه ایمپلنت

چقدر خونریزی بعد از جراحی سینوس لیفت طبیعی است؟

 • بلافاصله پس از عمل لیفت سینوس باید انتظار مقداری خونریزی را داشته باشید. خونریزی کم، ترشح یا قرمز شدن بزاق تا ۷۲ ساعت پس از جراحی طبیعی است.
 • اگر خونریزی شدید است ممکن است با خشک و تمیز کردن لخته قبلی و سپس گذاشتن یک گاز استریل جدید بر روی زخم و گاز گرفتن آن به مدت نیم ساعت، خونریزی کاهش یابد.
 • اگر لازم است گاز عوض شود، باید گاز جدید را با آب سرد مرطوب کنید و آن را بچلانید تا گاز اندکی رطوبت داشته باشد. سپس آن را در دهان بگذارید. گاز خشک لخته تشکیل شده را جذب می کند و باعث تحریک خونریزی می شود.
 • با فروکش کردن خونریزی، هر گازی را که برمی دارید به خون کمتری آغشته شده است. اگر خونریزی ادامه پیدا کرد، میتوانید نیم ساعت چای کیسه ای مرطوب را روی آن بگذارید و گاز بگیرید. اسید تانیک موجود در چای با منقبض کردن رگهای خونی به تشکیل لخته و منعقد شدن خون کمک می کند.
 • برای به حداقل رسیدن خونریزی آتی، صاف بنشینید و از فعالیت بدنی خودداری کنید. از خم شدن و برداشتن هر وزن بیش از ۱.۵ کیلوگرم خودداری کنید.
 • سیگار نکشید، با فشار آب دهان را بیرون تف نکنید و از نی استفاده نکنید چون این کارها میتوانند موجب خونریزی مجدد شوند.

دقت داشته باشید ممکن است از بینی خونریزی کنید. این وضعیت بیش از سه یا چهار روز ادامه پیدا نمی کند. اگر ادامه یافت، تحرک را کنار بگذارید و روی صندلی بنشینید و در حالی که سر خود را به صندلی تکیه داده اید، کیسه یخ روی محل بگذارید. اگر با این کار خونریزی بند نیامد با دکتر تماس بگیرید.

نکات مراقبتی پس از جراحی لیفت سینوس | بهترین جراح لثه اصفهان

آیا بعد از عمل صورتم ورم می کند؟

 • ورم پس از عمل لیفت سینوس طبیعی است. باید انتظار ورم اطراف دهان، گونه، چشمها و دو طرف صورت را داشته باشید اگر چه تنها گاهی اوقات در این حد ورم ایجاد می شود.
 • ورم کردن واکنش طبیعی بدن به جراحی و شروع فرآیند ترمیم است. ورم از روز اول پس از جراحی مشهود می شود و ظرف دو سه روز به اوج خود می رسد.
 • با این حال میتوانید با سرما دهی (کمپرس یخ) ورم را به حداقل برسانید. حتما قطعات یخ را داخل حوله یا دستمال تمیز بپیچید و مستقیم آن را روی صورت نگذارید. بیست دقیقه کمپرس یخ را روی صورت بگیرید و بیست دقیقه استراحت بدهید.
 • این کار را در ۴۸ ساعت اول پس از جراحی انجام بدهید. پس از ۴۸ ساعت، میتوانید کمپرس گرم نیز استفاده کنید.
 • اگر سفتی فک تا چند روز پس از عمل اتفاق می افتد نگران نباشید، این واکنش طبیعی به جراحی است.
 • سی و شش ساعت پس از جراحی میتوانید حرارت مرطوب در دو طرف صورت استفاده کنید تا ورم کاهش یابد. توجه داشته باشید تا دو سه روز نباید محل جراحی را حرارت بدهید.

اگر بخیه های عمل در آمد چه باید کرد؟

بخیه ها برای جلوگیری از خونریزی و کمک به جوش خوردن زخم هستند. اگر بخیه ای جدا شد نگران نشوید. فقط آن را از دهان بیرون بیاورید و دور بیندازید. همه بخیه ها ظرف یک هفته جذب می شوند.

بعد از این عمل میتوانم دهانم را تمیز کنم؟

از شب میتوانید دندانهای خود را با مسواک تمیز کنید اما نباید با فشار، دهان خود را بشویید. با ملایمت آب را در دهان بریزید و بگذارید در دهان بچرخد و سپس بیرون بریزید. نباید تف کنید چون ممکن است محل جراحی خونریزی کند.

با آب گرم یا محلول آب نمک (نصف قاشق چای خوری نمک در یک لیوان آب) دهان خود را شستشو دهید. این کار را دو یا سه مرتبه در روز باید تکرار کنید به خصوص پس از این که چیزی خوردید.

علاوه بر این، دهانشویه کلرهگزیدین نیز ممکن است تجویز شود. برای مسواک زدن با ملایمت مسواک را به دندانها بکشید. برای روزهای اول استفاده از مسواک خیلی نرم برای تمیز کردن محل جراحی مفید است. تمیز نگه داشتن محل جراحی بسیار مهم است پس حتما این کار را انجام بدهید.

آیا کبودی یا تغییر رنگ پوست بعد از عمل لیفت سینوس طبیعی است؟

در برخی موارد پس از کبودی، رنگ پوست تغییر می کند. تغییر رنگ پوست به سیاه، آبی، سبز یا زرد به دلیل پخش شدن خون در زیر این بافتهاست. در برخی افراد ممکن است دو یا سه روز بعد از عمل این اتفاق تجربه شود.

در بیماران جوانتر کبودی به ندرت اتفاق می افتد و گاهی به جای آن، تغییر رنگ ملایم پوست به زردی ایجاد می شود اما در افرادی که سن بالاتری دارند به خصوص در سالمندان، کبودی ممکن است زیاد باشد و به رنگ سیاه یا آبی در بیاید. ممکن است کبودی حتی ناحیه گردن و بالای سینه را نیز در بر بگیرد. کبودی که در این حد گسترده است تقریبا دو هفته طول می کشد تا برطرف شود.

با حالت تهوع یا استفراغ بعد از عمل سینوس لیفت چه باید کرد؟

در این موارد حداقل نباید تا یک ساعت چیزی (حتی داروهای تجویز شده را) بخورید. پس از آن میتوانید دمنوش زنجبیل یا چای بنوشید. نوشیدنی ها را جرعه جرعه طی ۱۵ دقیقه بنوشید. پس از برطرف شدن حالت تهوع، کم کم خوردن غذاهای جامد و داروهای تجویز شده را شروع کنید. اگر حالت تهوع ظرف ۳ ساعت برطرف نشد با دکتر تماس بگیرید. برخی داروهای بدون نسخه در کنترل حالت تهوع خیلی موثر هستند.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

آیا ممکن است بعد از عمل تب کنم؟

اندکی افزایش دمای بدن پس از جراحی عجیب نیست. اما اگر تب ادامه پیدا کرد و قطع نشد با مطب تماس بگیرید.

علت گلو درد پس از عمل چیست؟

برخی افراد پس از این جراحی گلو درد در هنگام بلعیدن را تجربه می کنند. عضله ها متورم شده اند به همین علت عمل بلعیدن ممکن است درد داشته باشد. این وضعیت ظرف دو سه روز برطرف می شود.

آیا سفتی فک و سختی باز کردن دهان پس از عمل لیفت سینوس طبیعی است؟

در چند روز پس از جراحی سفتی عضلات فک باعث می شود باز کردن دهان سخت شود. این اتفاق برای همه نمی افتد. اگر دهانتان سخت باز می شود با زور سعی نکنید آن را باز کنید. ماساژ عضلات اطراف دهان و کمپرس گرم (مانند کیسه آب گرم) میتواند مفید باشد. پس از مدتی این وضعیت خود به خود برطرف می شود.

راه های ارتباطی با مرکز تخصصی دندانپزشکی نجم

توجه :

 • صحت علمی مطلب منتشر شده فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان تایید گردد.
 • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ