تغذیه مناسب بعد از کشیدن دندان

تغذیه مناسب بعد از کشیدن دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی تغذیه مناسب بعد از کشیدن دندان

بسیاری از افراد می پرسند بعد از کشیدن دندان خوردن چه خوراکی هایی ضروری است. در این مقاله از سایت دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهان تغذیه مناسب بعد از کشیدن دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

چند روز اول بعد از کشیدن دندان سعی کنید مواد غذایی نرم بخورید. زخم به طور طبیعی درمان می شود اما برای ترمیم سریع تر زخم توصیه می شوداز غذاهای سبک و حاوی ویتامین استفاده کنید.برای ترمیم سریع تر زخم توصیه می شود داروهایی که پزشکتان تجویز می کند را حتما مصرف کنید.لازم به ذکر است هیچ گونه آنتی بیوتیکی را نباید خودسرانه مصرف کنید.

 خوراکی هایی که بعد از کشیدن دندان می توانید مصرف کنید :

  • ماست
  • آب سیب
  • سوپ نرم شده در مخلوط کن
  • پوره سیب زمینی
  • ژله پودینگ و بستنی بدون شکر یا کم شیرین

بعد از گذشت ۲۴ الی ۴۸ ساعت می توانید غذاهای سفت تر مانند نیرو،املت،مرغ آب پز و نرم مصرف کنید.اگر پس از کشیدن دندان احساس درد دارید مصرف دمنوش های آرامش بخش مانند گل گاو زبان و اسطوخودوس می تواند درد شما را کنترل کند.این نوشیدنی ها را به صورت ولرم بنوشید و از مصرف نوشیدنی های داغ پرهیز کنید.عسل نیز از خوراکی هایی است که کمک می کند زخم شما سریع تر درمان شود.

اگر دندان خود را به تازگی کشیده اید در کل خوردنی ها و آشامیدنی های مایع و نرم انتخاب کنید و آن ها را با قاشق سوپ خوری میل کنید. استفاده از نی و مکیدن در این شرایط ممکن است منجر به بروز خون ریزی دندان شود.

زمان کشیدن دندان عقل | بهترین جراح لثه اصفهان

ویتامین های مفید بعد از کشیدن دندان

برای بهبود سریع تر زخم و کوتاه تر شدن دوران نقاهت توصیه می شود. از ویتامین ها و مکمل های زیر استفاده کنید:

ویتامین ث:

مصرف این ویتامین ۱۰۰۰ میلی گرم در روز کمک می کند زخم شما سریع تر بهبود پیدا کند .ویتامین های ث بیوفلاونوئید نتایج بهتری از خود نشان می دهند.مصرف این ویتامین ۵۰درصد بهبود زخم را سریع تر می کند.

زینک یا روی Z:

مصرف ۴۰ میلی گرم روی دو بار در روز کمک شایانی به بهبود ثانویه زخم می کند. زینک تا ۴۰ درصد به بهبود و بازگشت پوست ناحیه جراحی شده کمک می کند.

ب کمپلکس:

این ویتامین ۷۵ میلی گرم برای ۲ بار در روز توصیه می شود.این ویتامین به غذای اعصاب معروف است و درد شما را کاهش می دهد.

مراقبت های بعد از کشیدن دندان

اگر از کشیدن دندان تان چند روز گذشت اما هنوز احساس درد داشتید حتما با دندانپزشک خود تماس بگیرید. استفاده از محلول آب و نمک نیز انتخاب مناسبی است. با این کار محل دندان کشیده شده تمیز می شود و برای بهداشت دهان و دندان مفید است. این کار را ۱۲ ساعت پس از کشیدن دندانتان انجام دهید.

بسته یخ نیز می تواند درد و تورم بعد از کشیدن دندان را کاهش دهد. پس از گذشت یک روز دیگر اسنفاده از این روش پیشنهاد نمی شود زیرا نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. برای کاهش تورمبسته یخ یاد شده رابه صورت دوره های ۱۵ دقیقه ای بر روی تورم ایجاد شده قرار دهید.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهان

غذاهای مناسب بعد از کشیدن دندان

بعد از کشیدن دندان از خوردن مواد جامد و سخت،نوشیدنی های تند و داغ خودداری کنید. درساعت اولیه پس از کشیدن دندان آسپرین مصرف نکنید زیرا باعث رقیق شدن خون و خون ریزی دندان می شود.تا یک هفته نیز از مصرف سبزیجات و غلاتی که در میان دندان ها گیر می کند خودداری کنید.

بعد از این که دندان خود را کشیدید آب دهان خود را بیشتر قورت دهید و تف نکنید. زیرا تف کردن خون ریزی را شدید می کند. از مکیدن هر چیزی خودداری کنید زیرا منجر به خون ریزی مجدد می شود .دهان خود را تا مدتی بسته نگه دارید و از صحبت کردن پرهیز کنید. هم چنین پس از کشیدن دندان هیچ گونه ضربه ای نباید به محل آن وارد شود.

توجه :

  • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، مسترشیپ پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
  • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

مطالعه بیشتر :

نکات مراقبتی در صورت افتادن روکش ایمپلنت دندان

دلایل افتادن روکش ایمپلنت دندان

بهترین مواد غذایی برای دندان درد

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
سوالی دارید? چت در واتساپ