طرح لبخند اصفهان

طرح لبخند اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان

آشنایی با طرح لبخند اصفهان

لبخند یکی از گویاترین و مشخص‌ترین ویژگی‌های ظاهری است. لبخند زیبا و با اعتماد به نفس، شخصیتی درخشان را از شما به نمایش می‌گذارد و تاثیر مثبتی را در اطرافیان ایجاد می‌کند. در این مطلب سایت دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان به معرفی خدمت طرح لبخند اصفهان می پردازیم.

اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند این امکان را برای افراد فراهم می کند تا لبخندی زیبا را صاحب شوند ، در این رابطه روش های مختلفی در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربردهای اصلاح طرح لبخند

 • شکستگی دندان
 • فاصله دندانی
 • بی‌دندانی
 • دندان‌های نامرتب
 • لبخند لثه‌ای
 • دندان‌های کوتاه

تاثیر طول دندان ها در زیبایی لبخند

اگر به لبخند افراد دقت شود افرادی که دندان‌های کشیده و یکدستی دارند جوان‌تر و زیباتر به نظر می‌رسند و برعکس افرادی که لبخند لثه‌ای دارند و دندان‌های کوتاه چهره مسن‌تری دارند. البته این اتفاق که به مرور زمان دندان‌ها دچار سایش می‌شوند طبیعی است اما با مراجعه به مراکز دندانپزشکی می‌توان برای افزایش طول دندان‌ها اقدام کرد.

ارتباط تناسب دندان‌ها با هم و زیبایی لبخند

یکی دیگر از نکات مهم در اصلاح طرح لبخند تناسب دندان‌ها است، به این شکل که دو دندان وسط یا مرکزی هم اندازه و بدون فاصله دندان و یا روی هم افتادگی باشد و همچنین نسبت به بقیه دندان‌ها کمی بلندتر باشند. البته نباید از تناسب دندان‌های کناری غافل شد و باید بقیه دندان‌ها نیز با هم اندازه باشند.

تاثیر رنگ دندان ها در زیبایی لبخند

از دیگر موارد مهم در طرح اصلاح لبخند رنگ دندان‌ها است. از علل اصلی زرد شدن رنگ دندان‌ها می‌توان به سیگار کشیدن، قهوه خوردن، نوشیدنی‌های قندی و… اشاره کرد. در طرح اصلاح لبخند با روش‌های متعدد رنگ اصلی دندان‌ها بازگردانده می‌شود.

راه های رایج اصلاح طرح لبخند

سفید کردن دندان

یکی از اصلی‌ترین روش‌های دندانپزشکی زیبایی سفید کردن یا بلیچینگ دندان‌ها است که می‌توان آن را در مطب دندانپزشک انجام داد. سفید کردن دندان باید پس از جرم گیری و زدودن جرم و پلاک و دیگر ذرات از روی سطح دندان‌ها انجام شود تا دندان شکل طبیعی خود را بازیابد. همچینین می‌توان دندان‌ها را سفید کرد تا یک درجه روشن‌تر از رنگ اصلی بشود.

خوراکی‌ها، داروها و عادت‌های شخصی مانند سیگار کشیدن به مرور دندان‌ها را زرد و لک می‌کند. با سفید کردن دندان این لکه‌ها پوشانده می‌شود. سفید کردن دندان را می‌توان در کلینیک دندانپزشکی یا در خانه انجام داد.

ونیر

ونیر یا لمینت نوعی روکش زیبایی است که از سرامیک گرید پزشکی دقیقاً متناسب با دندان‌های بیمار ساخته می‌شود تا با بقیه دندان‌ها هماهنگی داشته باشد. لمینت ظاهری کاملاً طبیعی دارد و بسیاری از مشکلات زیبایی، از نامرتبی دندان‌ها تا شکستگی و ترک خوردن دندان‌ها یا آسیب دیدن مینای دندان و فاصله‌دار بودن دندان‌ها را برطرف می‌کند. دندانپزشک ونیر را با چسب مخصوص روی هر دندان می‌چسباند.

کامپوزیت باندینگ

کامپوزیت باندینگ روشی است که در آن برای ترمیم دندان پوسیده، آسیب دیده یا زرد از موادی همرنگ مینای دندان استفاده می‌شود. دندانپزشک بخش پوسیده دندان را برمی‌دارد و کامپوزیت را روی سطح دندان می‌چسباند، سپس قبل از آن که مواد را با تابش نور سفت کند، آن را شکل می‌دهد. این درمان که به اختصار باندینگ نیز نامیده می‌شود، آسیب‌های دندان را به خوبی می‌پوشاند و دندانی سالم را به نمایش می‌گذارد. باندینگ یکی از ارزان‌ترین درمان‌های دندانپزشکی زیبایی برای ترمیم پوسیدگی، لب‌پر شدن یا ترک خوردن و ساییدگی لبه‌های دندان است.

بررسی ونیرهای دندانی لومینیرز | بهترین جراح لثه اصفهان

روکش

روکش دندان پروتز ثابتی است که با سیمان دندانپزشکی روی دندان چسبانده می‌شود و فقط دندانپزشک می‌تواند آن را بردارد. هدف اصلی از روکش کردن دندان پوشاندن دندان آسیب‌دیده و همچنین تقویت، زیباتر و مرتب‌تر کردن دندان و اصلاح طرح لبخند است.

برای ساخت روکش باید از دندان یا دندان‌ها قالب گرفته ‌شود. البته دندانپزشک ابتدا دندان‌ها را تراش می‌دهد تا کوچکتر شود و روکش به خوبی روی آن قرار بگیرد. دندانپزشک روکش موقت را تا زمان آماده شدن روکش دائمی روی دندان قرار می‌دهد.

انجام بریج دندانی

بریج یا پل دندان جای خالی دندان غائب را پر می‌کند. بریج از چند روکش تشکیل می‌شود که به هم متصل می‌شوند تا یک ترمیم واحد را شکل دهند. دندانپزشک ابتدا دو دندان کنار جای خالی را تراش می‌دهد، سپس بریج با توجه به قالب گرفته شده در لابراتوار ساخته می‌شود. بریج سفارشی ساخته شده لبخندی بی‌عیب و نقص را به نمایش می‌گذارد. دندانپزشک بریج را با گذاشتن روکش روی دندان‌های مجاور ثابت می‌کند.

کاشت دندان

از ایمپلنت برای جایگزینی دندان غائب استفاده می‌شود. دندانپزشک پیچ (اسکرو) تیتانیومی کوچکی را در استخوان فک در محل دندان غائب قرار می‌دهد که در اصل به منزله نگهدارنده روکش است. دندان کاشته شده تفاوتی با دندان‌های خود بیمار ندارد و پس از آن که ایمپلنت به استخوان و بافت نگهدارنده جوش خورد، ایمپلنت برای همیشه ثابت باقی خواهد ماند. بیماران باید بهداشت دهان و دندان را در زمان کاشت ایمپلنت رعایت کنند تا پلاک و ذرات غذا در این ناحیه جمع نشود.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

اینله و انله

مواد لازم برای پر کردن دندان گاهی از مواد کامپوزیتی یا سرامیک در لابراتوار دندانپزشکی ساخته می‌شود تا شباهت بیشتری به دندان بیمار داشته و حتی‌الامکان همرنگ دندان‌ها باشد. اگر مواد برای پر کردن داخل دندان به کار برده شود، ترمیم از نوع اینله و اگر مواد به سطح جویدن دندان چسبانده شود، ترمیم از نوع انله است.

درمان ارتودنسی

سیم‌کشی دندان‌ها روشی ارتودنسی برای ردیف و مرتب کردن دندان‌ها است. دندانپزشکان غالباً توصیه می‌کنند که دندان‌ها قبل از دیگر درمان‌های زیبایی ارتودنسی شوند، چون دندان‌های نامرتب باعث بروز مشکلات متعدد می‌شود. اختلال بایت و روی هم قرار نگرفتن دندان‌ها سلامت دندان‌های باقیمانده را به خطر می‌اندازد و ناراحتی‌های دهان و دندان را در پی دارد. به این ترتیب ارزان‌تر و آسان‌تر آن است که با انجام ارتودنسی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرد.

فرم دادن به لثه

این درمان به بیمارانی که لثه‌هایشان بدفرم یا بیش از حد روی دندان‌ها را پوشانده توصیه می شود. اضافه بودن بافت لثه که اصطلاحاً لبخند لثه‌ای نامیده می‌شود باعث می‌شود دندان‌ها کوچک‌تر به نظر برسد. جراحی لثه در صورت تحلیل رفتن لثه و مشخص شدن مقدار زیادی از سطح دندان نیز ضرورت می‌یابد. در این عمل از لیزر برای شکل‌دهی و میزان کردن لثه و در نهایت ثابت کردن آن استفاده می‌شود تا لثه‌ها شکل مطلوب پیدا کند. یکی از مزایای به کار بردن لیزر در جراحی لثه جلوگیری از خونریزی است.

توجه :

 • صحت علمی مطلب فوق، باید با مشورت حضوری بیمار با جناب دکتر برجیان، متخصص پیوند لثه و استخوان تایید گردد.
 • این مطلب توسط ادمین سایت، مدیریت و منتشر شد.

آشنایی با سایر خدمات :

بهترین جراح لثه اصفهان

آشنایی با بهترین دندانپزشک اصفهان

بهترین ایمپلنت اصفهان

 

اشتراک گذاری :

نظر در"طرح لبخند اصفهان"

 1. مسیح عزیزی

  سلام اقای دکتر کامپوزیت های دندان های من رو خیلی خوب کار کردند و دندانپزشک دلسوزی هستند.

 2. راشدی پور_پری

  دکتر برجیان ۴ واحد کامپوزیت ۶ ماه قبل برایم کار کردند خیلی راضی ام و برای ۲ تا از دندان های دیگه ام هم میخوام بهشون مراجعه کنم.

 3. ثریا

  کار اصلاح طرح لبخند جناب دکتر برجیان عالیه چند سال پیش برایم کامپوزیت ونیر انجام دادند . مواد عالی استفاده کردند و تا الان هیچ مشکلی نداشتم

دیدگاه خود را بنویسید

09335810446

جهت نوبت دندانپزشکی (داخلی 4)

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی

جنب بوش، مجتمع نجم، ط2

کانال آپارات دندانپزشکی

جراحی لثه با لیزر و ایمپلنت

H.borjian@yahoo.com

ارسال ایمیل
error: Content is protected !!
سوالی دارید? چت در واتساپ